inflacja

Eurofinance Group Polands Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Raszyńskiej 15/8, 02-028 Warszawa, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla m. Poznań - Nowe Miasto I Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000539990, posiadający NIP 781-19-05-193 oraz kapitał zakładowy w wysokości 250 000.00 zł w całości wpłacony.

Eurofinance Group

Zwrot prowizji

Reklamacje

Dział prawny

Raporty AGRO rolnicze

Blog AGRO

Regulamin serwisu

Polityka cookies serwisu

Nowe firmy

Strona Główna

Kredyty dla Rolników

Kredyty dla mikrofirm

Kredyty dla małych firm

Kredyty dla średnich firm

Kredyty dla dużych firm

Kredyty gotówkowe

Kontakt

Kredyt skupowy

Szybki kredyt skupowy

Kredyt skupowy progres

Kredyt skupowy agro expres

Limit na zakup bydła

Kredyt inwestycyjny agro

Kredyt inwestycyjny na OZE

Kredyt na maszyny rolnicze

Pożyczka na dowolny cel

Kredyt konsolidacyjny AGRO

Linia RR dla Rolnika

Linia Z dla Rolnika

Linia MRcsk dla Rolnika

Pożyczka leasingowa dla AGRO

Multileasing dla Rolnika

Kredyt obrotowy z Gwarancją FGR

Linia K01 dla Rolnika

Linia K02 dla Rolnika

O Nas

Informacje prawne

Infolinia dla Klientów

Aktualności

Kredyty rolnicze

Mapa strony

© 2021 Eurofinance Group Poland Sp. z o.o.

Polityka prywatności

RODO

Nota prawna

Dla telefonów stacjonarnych:

Dla telefonów komórkowych:

Centrum obsługi Klienta.

Infolinia Eurofinance Group czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 20:00.

Koszt połączenia według stawki operatora.

+22 428 37 70

+48 787 566 662

oddział banku
inflacja i jej poziom w polsce
wskaźnik inflacji w Polsce

Placówki i oddziały

Napisz wiadomość

wysokość inflacji w Polsce
jaka jest inflacja w Polsce?
25 kwietnia 2022
  Kredyt gotówkowy na 10 lat to finansowanie dla Klientów, którzy pożyczają wysoką kwotę kredytu. Wydłużony okres kredytowania, zmniejszy miesięczną ratę kredytu, a dzięki temu zaciągnięte zobowiązanie nie nadwyręży domowego budżetu. Poniżej omówimy jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać pożyczkę oraz odpowiemy, jaka jest maksymalna kwota kredytu gotówkowego na 10 lat. Kredyt gotówkowy to produkt finansowy, który cieszy się dużą popularnością wśród kredytobiorców. Środki z kredytu gotówkowego, przeznaczyć można na dowolny
22 marca 2022
Refinansowanie kredytu to spłata kredytów, które posiadamy i zastąpienie ich nowym kredytem w innym Banku. Refinansowanie kredytu to usługa, której głównym celem jest obniżenie kosztów posiadanych kredytów i przeniesienie ich do innego Banku. Usługa refinansowania jest popularna wśród Klientów firmowych czy klientów indywidualnych, natomiast jest stosunkowo nowym produktem w firmach parabankowych i pewnie dlatego jest jeszcze mało znana wśród pożyczkobiorców, którzy zaciągają tzw. chwilówki przez internet. Poprzez refinansowanie kredytu można
15 marca 2022
Kredyt firmowy – stopy procentowe Rok 2022 przyniósł znaczące zmiany względem gospodarki i rynku finansowego. Obserwujemy podwyższenie stóp procentowych oraz wysoki wskaźnik inflacji. Jest to pokłosie m.in. paniki covidowej, podczas której to, złamano łańcuchy dostaw, a przy tym zasilono gospodarkę gigantyczną ilością waluty. Powyższe działania mogą mieć długofalowy wpływ na sytuację gospodarczą, nie tylko w Polsce ale i na całym świecie. W rozsądnym zarządzaniu walutą, tak aby utrzymać siłę nabywczą

AKTUALNOŚCI

inflacja w polsce

Infolinia: +48 787 566 662

ubezpieczenia rolnicze

Klient Indywidualny

Mikro Firmy

Małe Firmy

Średnie Firmy

Duże Firmy

AGRO Firmy

Kredyty dla Rolników

Wysoki wskaźnik inflacji w Polsce

 

W październiku wskaźnik inflacji w Polsce wynosił 6,8%. W listopadzie wskaźnik inflacji w Polsce wzrósł do 7,7% - tak wynika z raportu przygotowanego przez GUS (Główny Urząd Statystyczny). Tak wysokiego poziomu inflacji nie notowaliśmy od grudnia 2000 roku, kiedy wówczas inflacja wspięła się na wysokość 8,5%. Wysoki wzrost inflacji powoduje, że wartość pieniądza spada. Ile przykładowy Kowalski traci na 1000 zł.? Przy inflacji  na poziomie 7,7% wartość tysiąca Kowalskiego spada o 77 zł.

 

Z raportu przygotowanego przez GUS wynika, że ceny w naszym kraju rosną najszybciej od ponad 20 lat. W listopadzie 2021 r. ceny żywności i napojów bezalkoholowych wzrosły o 6,4%. Ceny nośników energii poszły w górę o 13,4%. Paliwa do prywatnych środków transportu w ujęciu rocznym podrożały o 36,6%.

 

 

Inflacja - co to jest?

 

Inflacja – proces wzrostu poziomu cen w gospodarce, a skutkiem tego procesu jest spadek siły nabywczej pieniądza krajowego. Wzrost cen ma charakter stały i utrzymuje się w określonym czasie. Powyższemu procesowi nieodłącznie towarzyszy spadek wartości pieniądza. Wyróżniamy kilka rodzajów inflacji.

 

Wskaźnik inflacji pokazuje o ile wzrosły ceny towarów i produktów oraz o ile spadła wartość naszych dochodów. Inflacja sama w sobie nie jest złym zjawiskiem. Kiedy inflacja jest na poziomie wskaźników zalecanych (kontrolowanych), wtedy naturalnie sprzyja rozwojowi gospodarki. Polityka pieniężna Narodowego Banku Polskiego od 2004 roku określa cel inflacyjny na poziomie 2,5% z możliwością odchyleń o +/- 1 pkt. proc.

 

 

Wskaźnik inflacji w Polsce 2021 wykres

 

 

Wskaźnik inflacji w Polsce 12.2021

 

Widoczne tempo wzrostu cen jest wysoko od celu inflacyjnego (2.5%), na czym wyraźnie cierpi grubość naszych portfeli. Musimy, również uświadomić sobie, że wspomniana inflacja na poziomie 7.7% nie dotyczyła wszystkich produktów w tym samym stopniu. Lwia część z nich podrożała jeszcze bardziej, chociażby przez sytuację gospodarczą spowodowaną przez Pandemię Koronawirusa oraz pokłosie decyzji rządzących o zamknięciu gospodarki.

 

Jeżeli dużo podróżujesz autem, to Twoje wydatki na paliwo, względem poprzedniego roku wzrosły o 33,9%.

Podobnie wygląda sytuacja w przypadku wielu innych produktów. Każdy z nas posiada indywidualny wskaźnik inflacji, w zależności od tego ile wydajemy na poszczególne kategorie produktów. Niezależnie od tego, wszyscy zmagamy się z następstwem wysokiej inflacji.

 

 

Wskaźnik inflacji w Polsce, a inwestowanie pieniędzy

 

Jak pisaliśmy powyżej - wysoki wskaźnik inflacji nie służy oszczędzaniu i naszym finansom. Każdy młody Polak wie (a przynajmniej powinien wiedzieć o czym pisaliśmy w artykule - edukacja finansowa dzieci oraz sposoby na oszczędzanie pieniędzy), że pieniądze powinniśmy oszczędzać - w miarę możliwości oraz zasobności naszego portfela. Istnieje wiele struktur oraz definicji oszczędzania pieniędzy. Postaramy się określić te najbardziej (naszym zdaniem) bezpieczne wartości, w które warto inwestować. 

 

Inwestowanie w złoto

 

W obliczu kryzysu cena złota często pozostaje niewzruszona i jest to jeden z surowców najbardziej stabilnych na zmiany i sytuację gospodarczą. Wielu twierdzi, że cena złota rośnie podczas tzw. paniki rynkowej co jest pół-prawdą. Podczas Pandemii Koronawirusa, cena złota wzrosła najpierw o ok. 20%, aby później wskoczyć do ok 25% powyżej ceny rynkowej. Był to chwilowy trend, wywołany bezpośrednio przez panikę związaną z Koronawirusem. Cena złota wzrasta przede wszystkim przez silnie negatywne rzeczywiste roczne stopy procentowe. Jeżeli stopy procentowe utrzymują się na niskim poziomie, wtedy trzymanie oszczędności na depozytach czy lokacie przynoszą realną roczną stratę. W takiej sytuacji inwestorzy poszukują wysokiej jakości aktywów płynnych, do których zalicza się złoto. Nie ma możliwości aby stopy procentowe wzrosły do poziomu wskaźniku inflacji - skutkowałoby to załamaniem globalnego rynku finansowego. W rezultacie o cenę złota powinniśmy być spokojni. Problem polega na tym, że inwestowanie w złoto jest procesem długotrwałym. Naszym zdaniem złoto to dobry wybór, które tuż przed kryzysem i w trakcie jego trwania zwykle wyraźnie zwiększa swoją wartość. Ważne, aby lokować pieniądze w złoto, które istnieje fizycznie, najlepiej w sztabki lub monety bulionowe.

 

 

Inwestowanie w nieruchomości

 

Nieruchomości to rynek stabilny jednak bardzo wymagający, w szczególności dla początkujących inwestorów. Największym problemem i barierą dla początkujących inwestorów jest wysoki próg środków, jakie powinniśmy zainwestować. Inwestować w nieruchomości można na wiele sposobów - każdy może przynieść zyski, ale nie każdy może przypaść do gustu.  Jak przy każdym przedsięwzięciu, tak również przy inwestowaniu powinniśmy dobrze przemyśleć strategię biznesową. W jaki sposób możemy inwestować w nieruchomości? Rozważając inwestycję w nieruchomości pod wynajem, musimy dokładnie określić, kto będzie naszym przyszłym najemcą. Warto zastanowić się jakie mieszkania najczęściej są wynajmowane oraz jaka grupa osób najczęściej szuka nieruchomości na wynajem. Warto, również zwrócić uwagę jakie lokalizacje najczęściej wybierają klienci. Dokładna analiza pozwoli określić czy inwestowanie w nieruchomości pod wynajem przyniesie upragniony zysk.

 

Powyżej opisaliśmy możliwość inwestowania w nieruchomości pod wynajem. Dużą zaletą takiej inwestycji jest stały zysk z nieruchomości oraz stabilność dla inwestora. Drugim sposobem inwestowania w nieruchomości jest popularna ostatnia metoda House flipping (kupowanie nieruchomości, które wymagają remontu oraz sprzedawanie ich po wyremontowaniu z zyskiem).

 

Niewątpliwą zaletą house flippingu jest możliwość większego jednorazowego zysku (jest to metoda dynamiczna, dzięki której możemy zarobić w szybkim tempie). Dużą wadą takiego inwestowania jest szczegółowa analiza stanu prawnego nieruchomości, którą chcemy kupić i sprzedać z nadwyżką. Kolejnym aspektem jest weryfikacja ekipy budowlanej oraz inwestycji własnych środków, zanim będziemy mogli takie mieszkanie sprzedać dalej. Wybierając metodę house flippingu możemy wspomóc się kredytem hipotecznym.

Wskaźnik inflacji w Polsce na grudzień 2021 rok

04 grudnia 2021

KONTAKT

BLOG

CZAT

KONTA BANKOWE

FINANSOWANIE

DOFINANSOWANIA

UBEZPIECZENIA

KREDYTY Z ARIMR

Strona główna

Blog

kredyt dla firm

Autor: Eurofinance Group

inflacja w polsce

finanse

najnowsze wpisy

finansowanie

twojego Biznesu.

wysoki poziom inflacji

SPRAWDŹ

KONTAKT

BLOG

CZAT

Finansowanie

Blog finansowy

25 kwietnia 2022
  Kredyt gotówkowy na 10 lat to finansowanie dla Klientów, którzy pożyczają wysoką kwotę kredytu. Wydłużony okres kredytowania, zmniejszy miesięczną ratę kredytu, a dzięki temu zaciągnięte zobowiązanie nie nadwyręży domowego budżetu. Poniżej omówimy jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać pożyczkę oraz odpowiemy, jaka jest maksymalna kwota kredytu gotówkowego na 10 lat. Kredyt gotówkowy to produkt finansowy, który cieszy się dużą popularnością wśród kredytobiorców. Środki z kredytu gotówkowego, przeznaczyć można na dowolny
22 marca 2022
Refinansowanie kredytu to spłata kredytów, które posiadamy i zastąpienie ich nowym kredytem w innym Banku. Refinansowanie kredytu to usługa, której głównym celem jest obniżenie kosztów posiadanych kredytów i przeniesienie ich do innego Banku. Usługa refinansowania jest popularna wśród Klientów firmowych czy klientów indywidualnych, natomiast jest stosunkowo nowym produktem w firmach parabankowych i pewnie dlatego jest jeszcze mało znana wśród pożyczkobiorców, którzy zaciągają tzw. chwilówki przez internet. Poprzez refinansowanie kredytu można
15 marca 2022
Kredyt firmowy – stopy procentowe Rok 2022 przyniósł znaczące zmiany względem gospodarki i rynku finansowego. Obserwujemy podwyższenie stóp procentowych oraz wysoki wskaźnik inflacji. Jest to pokłosie m.in. paniki covidowej, podczas której to, złamano łańcuchy dostaw, a przy tym zasilono gospodarkę gigantyczną ilością waluty. Powyższe działania mogą mieć długofalowy wpływ na sytuację gospodarczą, nie tylko w Polsce ale i na całym świecie. W rozsądnym zarządzaniu walutą, tak aby utrzymać siłę nabywczą

AKTUALNOŚCI

Eurofinance Group Polands Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Raszyńskiej 15/8, 02-028 Warszawa, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla m. Poznań - Nowe Miasto I Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000539990, posiadający NIP 781-19-05-193 oraz kapitał zakładowy w wysokości 250 000.00 zł w całości wpłacony.

Eurofinance Group

Zwrot prowizji

Reklamacje

Dział prawny

Raporty AGRO rolnicze

Blog AGRO

Regulamin serwisu

Polityka cookies serwisu

Strona Główna

Kredyty dla Rolników

Kredyty dla mikrofirm

Kredyty dla małych firm

Kredyty dla średnich firm

Kredyty dla dużych firm

Kredyty gotówkowe

Kontakt

Kredyt skupowy

Szybki kredyt skupowy

Kredyt skupowy progres

Kredyt skupowy agro expres

Limit na zakup bydła

Kredyt inwestycyjny agro

Kredyt inwestycyjny na OZE

Kredyt na maszyny rolnicze

Pożyczka na dowolny cel

Kredyt konsolidacyjny AGRO

Linia RR dla Rolnika

Linia Z dla Rolnika

Linia MRcsk dla Rolnika

Pożyczka leasingowa dla AGRO

Multileasing dla Rolnika

Kredyt obrotowy z Gwarancją FGR

Linia K01 dla Rolnika

Linia K02 dla Rolnika

O Nas

Informacje prawne

Infolinia dla Klientów

Aktualności

Kredyty rolnicze

Mapa strony

© 2021 Eurofinance Group Poland Sp. z o.o.

RODO

Nota prawna

Dla telefonów stacjonarnych:

Dla telefonów komórkowych:

Centrum obsługi Klienta.

Infolinia Eurofinance Group czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 20:00.

Koszt połączenia według stawki operatora.

+22 428 37 70

+48 787 566 662

Szybki kredyt skupowy bez zabezpieczeń
Finansowanie skupowe na zboża i kukurydzę
Zakup zboża i kukurydzy kredytem skupowym

Placówki i oddziały

Napisz wiadomość

Kredyt na skup kukurydzy

Do góry

Kredyt skupowe dla branży rolnej
Kredyty skupowe i inwestycyjne

Znajdź nas na:

Kredyt na skup płodów rolnych
kredyty skupowe dla firm
finansowanie skupowe dla firm
finansowanie skupowe

Mikro Firmy

Małe Firmy

Średnie Firmy

Duże Firmy

AGRO Firmy