Oszczędzanie pieniędzy

Eurofinance Group Polands Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Raszyńskiej 15/8, 02-028 Warszawa, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla m. Poznań - Nowe Miasto I Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000539990, posiadający NIP 781-19-05-193 oraz kapitał zakładowy w wysokości 250 000.00 zł w całości wpłacony.

Eurofinance Group

Zwrot prowizji

Reklamacje

Dział prawny

Raporty AGRO rolnicze

Blog AGRO

Regulamin serwisu

Polityka cookies serwisu

Nowe firmy

Strona Główna

Kredyty dla Rolników

Kredyty dla mikrofirm

Kredyty dla małych firm

Kredyty dla średnich firm

Kredyty dla dużych firm

Kredyty gotówkowe

Kontakt

Kredyt skupowy

Szybki kredyt skupowy

Kredyt skupowy progres

Kredyt skupowy agro expres

Limit na zakup bydła

Kredyt inwestycyjny agro

Kredyt inwestycyjny na OZE

Kredyt na maszyny rolnicze

Pożyczka na dowolny cel

Kredyt konsolidacyjny AGRO

Linia RR dla Rolnika

Linia Z dla Rolnika

Linia MRcsk dla Rolnika

Pożyczka leasingowa dla AGRO

Multileasing dla Rolnika

Kredyt obrotowy z Gwarancją FGR

Linia K01 dla Rolnika

Linia K02 dla Rolnika

O Nas

Informacje prawne

Infolinia dla Klientów

Aktualności

Kredyty rolnicze

Mapa strony

© 2021 Eurofinance Group Poland Sp. z o.o.

Polityka prywatności

RODO

Nota prawna

Dla telefonów stacjonarnych:

Dla telefonów komórkowych:

Centrum obsługi Klienta.

Infolinia Eurofinance Group czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 20:00.

Koszt połączenia według stawki operatora.

+22 428 37 70

+48 787 566 662

oddział banku
Kredyt dla rolnika
Kredyt dla rolnika

Placówki i oddziały

Napisz wiadomość

produkcja rolna
kredyty gotówkowe od ręki
25 kwietnia 2022
  Kredyt gotówkowy na 10 lat to finansowanie dla Klientów, którzy pożyczają wysoką kwotę kredytu. Wydłużony okres kredytowania, zmniejszy miesięczną ratę kredytu, a dzięki temu zaciągnięte zobowiązanie nie nadwyręży domowego budżetu. Poniżej omówimy jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać pożyczkę oraz odpowiemy, jaka jest maksymalna kwota kredytu gotówkowego na 10 lat. Kredyt gotówkowy to produkt finansowy, który cieszy się dużą popularnością wśród kredytobiorców. Środki z kredytu gotówkowego, przeznaczyć można na dowolny
22 marca 2022
Refinansowanie kredytu to spłata kredytów, które posiadamy i zastąpienie ich nowym kredytem w innym Banku. Refinansowanie kredytu to usługa, której głównym celem jest obniżenie kosztów posiadanych kredytów i przeniesienie ich do innego Banku. Usługa refinansowania jest popularna wśród Klientów firmowych czy klientów indywidualnych, natomiast jest stosunkowo nowym produktem w firmach parabankowych i pewnie dlatego jest jeszcze mało znana wśród pożyczkobiorców, którzy zaciągają tzw. chwilówki przez internet. Poprzez refinansowanie kredytu można
15 marca 2022
Kredyt firmowy – stopy procentowe Rok 2022 przyniósł znaczące zmiany względem gospodarki i rynku finansowego. Obserwujemy podwyższenie stóp procentowych oraz wysoki wskaźnik inflacji. Jest to pokłosie m.in. paniki covidowej, podczas której to, złamano łańcuchy dostaw, a przy tym zasilono gospodarkę gigantyczną ilością waluty. Powyższe działania mogą mieć długofalowy wpływ na sytuację gospodarczą, nie tylko w Polsce ale i na całym świecie. W rozsądnym zarządzaniu walutą, tak aby utrzymać siłę nabywczą

AKTUALNOŚCI

oszczędzanie pieniędzy

Infolinia: +48 787 566 662

ubezpieczenia rolnicze

Klient Indywidualny

Mikro Firmy

Małe Firmy

Średnie Firmy

Duże Firmy

AGRO Firmy

Kredyty dla Rolników

 

Oszczędzanie pieniędzy - jak zacząć?

 

Oszczędzanie pieniędzy i dbanie o finanse osobiste to na prawdę szerokie zagadnienie. Oszczędzanie i dbanie o finanse osobiste jest bardzo ważne i warto poświęcić mu trochę czasu. Płynność finansowana gospodarstwa domowego to spokój psychiczny i komfort stabilizacji finansowej. Mówi się, że nie każdy ma umiejętności oszczędzania. Przychodzimy na ratunek, tym którzy nie potrafią oszczędzać - odpowiedniego obchodzenia się z pieniędzmi można się nauczyć. Wystarczy stosowanie się do kilku zasad, które z czasem stają się nawykiem – i to nawykiem bardzo pożytecznym. Według badań, powtarzanie konkretnej czynności staje się nawykiem już po 21 dniach. Przeczytaj nasz poradnik o oszczędzaniu pieniędzy.

 

 

Czym jest poduszka finansowa i dlaczego warto ją mieć?

 

Oszczędzanie i dbanie o finanse osobistej to proces, który zmierza to stworzenia poduszki finansowej. To pewna pula oszczędności, która przeznaczona jest na trudniejszy czas - taki jak dla wielu przedsiębiorców czas pandemii koronawirusa.  Większość specjalistów wyraźnie wskazuje, że każdy z nas powinien mieć poduszkę finansową, która pozwoli przetrwać bez stałego źródła dochodu przez okres około sześciu miesięcy. Pieniądze z poduszki finansowej, to środki które pozwolą opłacić rachunki, a także pokryć koszty mieszkania i żywności. Dbanie o finanse osobiste to nie tylko odkładanie środków na wymarzone podróże, huczne wesele czy nowy samochód – to przede wszystkim zabezpieczenie na wypadek niespodziewanych wydarzeń.

 

Duża część osób świadomie nie gromadzi żadnych oszczędności i wydaje wszystkie zarobione pieniądze na bieżące wydatki, a często na chwilowe zachcianki. Stoją za tym różne argumenty np. chęć czerpania z życia jak najwięcej, jednak wiele osób twierdzi, że ich wynagrodzenie miesięczne jest zbyt niskie, żeby mogli pewną część z wynagrodzenia odkładać w ramach oszczędności. Niskie wynagrodzenie to nie przeszkoda - można zacząć odkładać mniejsze sumy – przykładowo oszczędzając miesięcznie 300 zł. rocznie daje to sumę rzędu 3 600.00 zł. Poduszka finansowa to rozwiązanie, które w trudnej sytuacji może rozwiązać sporo problemów i oszczędzić przykrych sytuacji zadłużania się. Utrata płynności finansowej i wychodzenie z problemów z tym związanych to proces długotrwały, który może kosztować wiele zdrowia i energii. Czasem nawet niewielkie kwoty, ale odkładane regularnie, mogą zrobić różnicę w sytuacji podbramkowej.

 

 

Oszczędzanie pieniędzy - praktyczne wskazówki

 

Największym wrogiem oszczędzania jest chaos. Jeśli finansami zarządzasz po omacku, szybko może się okazać, że wiele kwestii pomijasz lub źle kalkulujesz. Aby ujarzmić chaos warto zacząć od ustalania zasad oraz zbudować plan oszczędzania pieniędzy. Oczywiście nie zawsze musi się to opierać na precyzyjnym prowadzeniu tabelek w excelu i wpisywaniu każdego wydatku w specjalne okienka. Czasem wystarczy praktykowanie kilku prostych czynności:

 

I. Kontroluj to, ile zarabiasz – to szczególnie przydatne w przypadku osób, które mają kilka źródeł dochodu lub miesięczne wynagrodzenie otrzymują w postaci kilku przelewów. Łatwo wtedy o lekką rękę do wydawania pieniędzy, ponieważ masz świadomość, że za kilka dni pojawi się kolejny zastrzyk gotówki. Warto jednak policzyć, ile dokładnie pieniędzy pojawi się w Twoim budżecie w danym miesiącu. Pozwoli Ci to rozsądnie planować wydatki.

 

II. Lista stałych wydatków – w każdym miesiącu występują cykliczne opłaty. Stwórz z nich listę stałych wydatków - dopisuj wydatki, które pojawią się nagle lub ich wysokość zmienia się co jakiś czas. Dzięki takim działaniom zyskasz wiedzę, ile pieniędzy z tych, które zarobisz, musisz wydać na bieżące sprawy. To pozwoli Ci przygotować się na wszystkie wydatki.

 

III. Zaplanuj budżet i go przestrzegaj – wśród zaplanowanego budżetu powinny się znaleźć wydatki na artykuły spożywcze i higieniczne, a także to, co na co dzień potrzebne jest w domu. Ważne jest, by nie przeszacowywać tej kwoty. Czasem okazuje się, że na jedzenie niepotrzebnie wydajemy zbyt dużo pieniędzy, a część z kupionych artykułów ląduje w koszu. Jak tego uniknąć?

 

– lista zakupów do dobre rozwiązanie. Jeżeli planujesz konkretny posiłek sprawdź, jakie produkty masz, a jakie musisz kupić. Kup tylko te, których Ci brakuje. Płatki kukurydziane, przyprawy i wszelkie suche produkty przetrwają, ale nabiał, mięso czy owoce i warzywa – mają krótką datę spożycia. Kupując za dużo, wyrzucisz żywność, za którą należało wcześniej zapłacić. Warto też raz na jakiś czas wykonać domową inwentaryzację - wyczyścić szafki z zapasów, które możesz wykorzystać do ugotowania smacznych i zdrowych potraw. Kupuj i planuj posiłki tak, aby minimalizować marnowanie żywności.

 

Oszczędzanie pieniędzy, to również mądre gospodarowanie zasobami, które posiadamy. Planowanie posiłków to mniejsze ryzyko marnowania jedzenia, a to w rezultacie może przynieść oszczędności nawet kilkuset złotych w miesięcznie. Według badań z 2020 roku w Polsce co roku wyrzuca się około 9 milionów ton jedzenia!

 

 

Porządek w finansach

 

Zastosowanie powyższych zasad pomoże Ci uporządkować finanse osobiste. Wiedza o tym, ile zarabiasz i ile wydajesz, jest kluczowa dla osiągnięcia bezpieczeństwa finansowego - do fundament pod budowę poduszki finansowej. To co możesz zrobić dalej zależy od pieniędzy, które zostają Ci po opłaceniu wszystkich miesięcznych wydatków.

 

I. Dodatkowe źródło dochodu

 

Dodatkowe źródło dochodu nie musi oznaczać dodatkowego etatu. W pierwszej kolejności wykonaj przegląd swoich atutów oraz umiejętności - to pomocne, ponieważ dzięki temu możesz odnaleźć wiele możliwości wykorzystania swoich atutów. Może okazać się, że masz potencjał, który wcześniej był ukryty. Wiele z dodatkowych zajęć możesz wykonywać zdalnie lub dodatkowe prace takie jak np. korepetycje, to zajęcie które możesz wykonywać w domu po godzinach pracy. 

 

II. Utrzymuj koszty na tym samym poziomie

 

Staraj się nie zwiększać kosztów życia, a w dobie społecznej tendencji poparcia działań proekologicznych jest to łatwe i na czasie. Ogranicz wyrzucanie jedzenia, nie zużywaj nadmiernych ilości wody, ograniczaj zużycie prądu, chociażby przez wyłączanie listw rozdzielczych, czy wyjmowanie ładowarek z gniazdka po załadowaniu komórki. To wszystko odnajdzie odzwierciedlenie w pomniejszeniu kosztów stałych. Nie popadaj w manię kupowania ubrań - kup ciuchy, które Ci się podobają, zamiast trzymać w szafie kilkadziesiąt par ubrań, których nie używasz. Posiłki przygotowuj samodzielnie - staraj się nie zamawiać jedzenia, które jest drogie.

 

III. Unikaj zadłużania się

 

Nie drogi i dobrze wykorzystany kredyt to nic złego, natomiast drogi kredyt typu chwilówka to duże obciążenie budżetu. Warto przekalkulować ratę miesięczną i dobrać ją na odpowiednim poziomie. Spłacanie zobowiązań w terminie jest bardzo ważne, pozwala uniknąć popadnięcia w spiralę długów. Jeśli masz problem ze spłacaniem miesięcznych rat rozważ opcję konsolidacji – może okazać się bardzo pomocna.

 

Dbanie o finanse i oszczędzanie pieniędzy  to nie jednorazowy zryw czy kilka nieskoordynowanych działań, które wykonujemy gdy sytuacja wydaje się trudna. Jeżeli chcesz, aby Twoje finanse nie tylko spinały się na koniec miesiąca, ale dawały Ci spokój ducha, możliwość planowania oraz bezpieczeństwo na gorsze czasy, opisane nawyki powinny wejść Ci w krew.

 

 

Sprawdzone sposoby na oszczędzanie pieniędzy

13 października 2021

KONTAKT

BLOG

CZAT

KONTA BANKOWE

FINANSOWANIE

DOFINANSOWANIA

UBEZPIECZENIA

KREDYTY Z ARIMR

Strona główna

Blog

Kredyt gotówkowy dla pracujących za granicą

Autor: Eurofinance Group

oszczędzanie pieniędzy

finanse

najnowsze wpisy

finansowanie

twojego Biznesu.

Sprawdzone sposoby na oszczędzanie pieniędzy

SPRAWDŹ

KONTAKT

BLOG

CZAT

Finansowanie

Blog finansowy

25 kwietnia 2022
  Kredyt gotówkowy na 10 lat to finansowanie dla Klientów, którzy pożyczają wysoką kwotę kredytu. Wydłużony okres kredytowania, zmniejszy miesięczną ratę kredytu, a dzięki temu zaciągnięte zobowiązanie nie nadwyręży domowego budżetu. Poniżej omówimy jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać pożyczkę oraz odpowiemy, jaka jest maksymalna kwota kredytu gotówkowego na 10 lat. Kredyt gotówkowy to produkt finansowy, który cieszy się dużą popularnością wśród kredytobiorców. Środki z kredytu gotówkowego, przeznaczyć można na dowolny
22 marca 2022
Refinansowanie kredytu to spłata kredytów, które posiadamy i zastąpienie ich nowym kredytem w innym Banku. Refinansowanie kredytu to usługa, której głównym celem jest obniżenie kosztów posiadanych kredytów i przeniesienie ich do innego Banku. Usługa refinansowania jest popularna wśród Klientów firmowych czy klientów indywidualnych, natomiast jest stosunkowo nowym produktem w firmach parabankowych i pewnie dlatego jest jeszcze mało znana wśród pożyczkobiorców, którzy zaciągają tzw. chwilówki przez internet. Poprzez refinansowanie kredytu można
15 marca 2022
Kredyt firmowy – stopy procentowe Rok 2022 przyniósł znaczące zmiany względem gospodarki i rynku finansowego. Obserwujemy podwyższenie stóp procentowych oraz wysoki wskaźnik inflacji. Jest to pokłosie m.in. paniki covidowej, podczas której to, złamano łańcuchy dostaw, a przy tym zasilono gospodarkę gigantyczną ilością waluty. Powyższe działania mogą mieć długofalowy wpływ na sytuację gospodarczą, nie tylko w Polsce ale i na całym świecie. W rozsądnym zarządzaniu walutą, tak aby utrzymać siłę nabywczą

AKTUALNOŚCI

Eurofinance Group Polands Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Raszyńskiej 15/8, 02-028 Warszawa, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla m. Poznań - Nowe Miasto I Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000539990, posiadający NIP 781-19-05-193 oraz kapitał zakładowy w wysokości 250 000.00 zł w całości wpłacony.

Eurofinance Group

Zwrot prowizji

Reklamacje

Dział prawny

Raporty AGRO rolnicze

Blog AGRO

Regulamin serwisu

Polityka cookies serwisu

Strona Główna

Kredyty dla Rolników

Kredyty dla mikrofirm

Kredyty dla małych firm

Kredyty dla średnich firm

Kredyty dla dużych firm

Kredyty gotówkowe

Kontakt

Kredyt skupowy

Szybki kredyt skupowy

Kredyt skupowy progres

Kredyt skupowy agro expres

Limit na zakup bydła

Kredyt inwestycyjny agro

Kredyt inwestycyjny na OZE

Kredyt na maszyny rolnicze

Pożyczka na dowolny cel

Kredyt konsolidacyjny AGRO

Linia RR dla Rolnika

Linia Z dla Rolnika

Linia MRcsk dla Rolnika

Pożyczka leasingowa dla AGRO

Multileasing dla Rolnika

Kredyt obrotowy z Gwarancją FGR

Linia K01 dla Rolnika

Linia K02 dla Rolnika

O Nas

Informacje prawne

Infolinia dla Klientów

Aktualności

Kredyty rolnicze

Mapa strony

© 2021 Eurofinance Group Poland Sp. z o.o.

RODO

Nota prawna

Dla telefonów stacjonarnych:

Dla telefonów komórkowych:

Centrum obsługi Klienta.

Infolinia Eurofinance Group czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 20:00.

Koszt połączenia według stawki operatora.

+22 428 37 70

+48 787 566 662

Szybki kredyt skupowy bez zabezpieczeń
Finansowanie skupowe na zboża i kukurydzę
Zakup zboża i kukurydzy kredytem skupowym

Placówki i oddziały

Napisz wiadomość

Kredyt na skup kukurydzy

Do góry

Kredyt skupowe dla branży rolnej
Kredyty skupowe i inwestycyjne

Znajdź nas na:

Kredyt na skup płodów rolnych
kredyty skupowe dla firm
finansowanie skupowe dla firm
finansowanie skupowe

Mikro Firmy

Małe Firmy

Średnie Firmy

Duże Firmy

AGRO Firmy