finansowanie produkcji rolnej

Eurofinance Group Polands Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Raszyńskiej 15/8, 02-028 Warszawa, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla m. Poznań - Nowe Miasto I Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000539990, posiadający NIP 781-19-05-193 oraz kapitał zakładowy w wysokości 250 000.00 zł w całości wpłacony.

Eurofinance Group

Zwrot prowizji

Reklamacje

Dział prawny

Raporty AGRO rolnicze

Blog AGRO

Regulamin serwisu

Polityka cookies serwisu

Nowe firmy

Strona Główna

Kredyty dla Rolników

Kredyty dla mikrofirm

Kredyty dla małych firm

Kredyty dla średnich firm

Kredyty dla dużych firm

Kredyty gotówkowe

Kontakt

Kredyt skupowy

Szybki kredyt skupowy

Kredyt skupowy progres

Kredyt skupowy agro expres

Limit na zakup bydła

Kredyt inwestycyjny agro

Kredyt inwestycyjny na OZE

Kredyt na maszyny rolnicze

Pożyczka na dowolny cel

Kredyt konsolidacyjny AGRO

Linia RR dla Rolnika

Linia Z dla Rolnika

Linia MRcsk dla Rolnika

Pożyczka leasingowa dla AGRO

Multileasing dla Rolnika

Kredyt obrotowy z Gwarancją FGR

Linia K01 dla Rolnika

Linia K02 dla Rolnika

O Nas

Informacje prawne

Infolinia dla Klientów

Aktualności

Kredyty rolnicze

Mapa strony

© 2021 Eurofinance Group Poland Sp. z o.o.

Polityka prywatności

RODO

Nota prawna

Dla telefonów stacjonarnych:

Dla telefonów komórkowych:

Centrum obsługi Klienta.

Infolinia Eurofinance Group czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 20:00.

Koszt połączenia według stawki operatora.

+22 428 37 70

+48 787 566 662

oddział banku
Kredyt dla rolnika
Kredyt dla rolnika

Placówki i oddziały

Napisz wiadomość

produkcja rolna
kredyty gotówkowe od ręki
25 kwietnia 2022
  Kredyt gotówkowy na 10 lat to finansowanie dla Klientów, którzy pożyczają wysoką kwotę kredytu. Wydłużony okres kredytowania, zmniejszy miesięczną ratę kredytu, a dzięki temu zaciągnięte zobowiązanie nie nadwyręży domowego budżetu. Poniżej omówimy jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać pożyczkę oraz odpowiemy, jaka jest maksymalna kwota kredytu gotówkowego na 10 lat. Kredyt gotówkowy to produkt finansowy, który cieszy się dużą popularnością wśród kredytobiorców. Środki z kredytu gotówkowego, przeznaczyć można na dowolny
22 marca 2022
Refinansowanie kredytu to spłata kredytów, które posiadamy i zastąpienie ich nowym kredytem w innym Banku. Refinansowanie kredytu to usługa, której głównym celem jest obniżenie kosztów posiadanych kredytów i przeniesienie ich do innego Banku. Usługa refinansowania jest popularna wśród Klientów firmowych czy klientów indywidualnych, natomiast jest stosunkowo nowym produktem w firmach parabankowych i pewnie dlatego jest jeszcze mało znana wśród pożyczkobiorców, którzy zaciągają tzw. chwilówki przez internet. Poprzez refinansowanie kredytu można
15 marca 2022
Kredyt firmowy – stopy procentowe Rok 2022 przyniósł znaczące zmiany względem gospodarki i rynku finansowego. Obserwujemy podwyższenie stóp procentowych oraz wysoki wskaźnik inflacji. Jest to pokłosie m.in. paniki covidowej, podczas której to, złamano łańcuchy dostaw, a przy tym zasilono gospodarkę gigantyczną ilością waluty. Powyższe działania mogą mieć długofalowy wpływ na sytuację gospodarczą, nie tylko w Polsce ale i na całym świecie. W rozsądnym zarządzaniu walutą, tak aby utrzymać siłę nabywczą

AKTUALNOŚCI

Światowy dzień żywności

Infolinia: +48 787 566 662

ubezpieczenia rolnicze

Klient Indywidualny

Mikro Firmy

Małe Firmy

Średnie Firmy

Duże Firmy

AGRO Firmy

Kredyty dla Rolników

Poziom zatrudnienia w Polsce w 2020 r.

 

Wpływ pandemii najwyraźniej było widać w pierwszej połowie roku, kiedy wprowadzone zostały pierwsze obostrzenia. Stopa bezrobocia rejestrowanego w marcu wynosiła 5,4%. W kwietniu wzrosła do 5,8%, a w maju do 6%. W kolejnych miesiącach, od czerwca do listopada, utrzymywała się na poziomie 6,1%*. Bezrobocie w grudniu znowu nieznacznie wzrosło, do 6,2%, jednak było to zjawisko typowe dla końca roku, obserwowane również w latach wcześniejszych (na przykład w 2019 r., kiedy to zmieniło się z 5,1%w listopadzie do 5,2% w grudniu)**. Najniższą stopę bezrobocia zarejestrowano w województwie wielkopolskim (3,7%), zaś najwyższą w warmińsko-mazurskim (10,1%).

Mimo procentowego wzrostu bezrobocia, dane z ostatniego miesiąca 2020 r. mogą dawać powody do optymizmu. Przeciętne zatrudnienie w przedsiębiorstwach w liczbach bezwzględnych zwiększyło się o ponad 10 tys. osób i był to najwyższy grudniowy wzrost od 2017 r.

 

 

Jacy specjaliści byli poszukiwani przez pracodawców?

 

O tym, jak pandemia koronawirusa wpłynęła na sytuację na rynku pracy, pokazuje też liczba ogłoszeń na portalach rekrutacyjnych. W drugim kwartale, czyli w momencie wejścia w życie pierwszych obostrzeń, firmy zamieściły o ponad 20% mniej ofert w porównaniu do trzech pierwszych miesięcy 2020 r. W dalszej części roku nastąpiło wyraźne odbicie. Liczba ofert pracy zarówno w trzecim, jak i w czwartym kwartale była wyższa w porównaniu do okresu sprzed pandemii.

 

Kogo poszukiwali pracodawcy? Najchętniej rekrutowano specjalistów zajmujących się handlem i sprzedażą (33% wszystkich ogłoszeń), obsługą klienta (18%), IT (14%), finansami (13%) oraz inżynierią (10%). Branże, które najczęściej prowadziły nabór to bankowość i finanse (11%), handel i sprzedaż detaliczna (9% ), produkcja FMCG (9%), IT (7%), handel hurtowy (7%) oraz budownictwo i inżynieria (6%).

 

Najwięcej ogłoszeń pochodziło z województwa mazowieckiego – aż 21% spośród wszystkich. Na drugim miejscu uplasowało się województwo dolnośląskie (10%), a na kolejnych wielkopolskie, śląskie i małopolskie (po 9%). Najmniej ofert pracy było w województwie podlaskim (2%).

 

 

Stabilne stanowisko coraz ważniejsze

 

Pandemia koronawirusa wpłynęła na postawy Polaków dotyczące zatrudnienia. Zmieniają się przyczyny, dla których chcemy znaleźć inne miejsce pracy. Tak samo, jak w latach wcześniejszych, najchętniej decydujemy się na przejście do nowej firmy ze względu na perspektywę wyższych zarobków. W 2020 r. był to decydujący czynnik dla 69% osób., co oznacza spadek w stosunku do 2019 r. o 7%. Na drugim miejscu znalazło się stabilne i bezpieczne zatrudnienie – na tę odpowiedź wskazało 58% osób, o 1% więcej w porównaniu do roku wcześniejszego. Czynnikiem, który najbardziej zyskał na znaczeniu, jest stabilna sytuacja firmy mimo zmian na rynku. Możliwość pracy w przedsiębiorstwie, które działa bez przeszkód w czasie pandemii byłaby decydującym impulsem do zmiany stanowiska dla 51% osób (w 2019 r. dla 41%).

 

 

Przeciętne wynagrodzenie w Polsce w 2020 r.

 

Niełatwa sytuacja ekonomiczna wywołana Covid-19 nie przełożyła się na spadek wynagrodzeń. Wręcz przeciwnie. Dane Głównego Urzędu Statystycznego pokazują, że pod tym względem było lepiej niż w latach wcześniejszych.

Przeciętne wynagrodzenie brutto w grudniu 2020 r. wyniosło 5973,75 zł. W stosunku rok do roku było wyższe o 6,6%. Dla porównania, średnie zarobki Polaków listopadzie wynosiły 5484,07 zł, w październiku 5458,88 zł, zaś we wrześniu 5371,56 zł. Najmniej zarabialiśmy w maju, czyli po pierwszej fali koronawirusa – średnio 5119,94 zł.

 

 

Mediana zarobków w 2020 r. w górę

 

W przypadku średniego wynagrodzenia trzeba brać pod uwagę dwa czynniki. Po pierwsze, informacje podawane przez GUS dotyczą sektora przedsiębiorstw. Dane nie obejmują małych firm, które zatrudniają od 1 do 9 pracowników, a także osób zatrudnionych na podstawie umowy zlecenia i umowy o dzieło. Po drugie, średnie wynagrodzenie nie pokazuje, jaka wysokość pensji jest najczęściej spotykana, czyli ile tak naprawdę zarabia przeciętny Kowalski. Pod tym względem lepszym wskaźnikiem jest mediana. Jak jest obliczana?

 

Według Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, w 2020 r. mediana płac wyniosła 5100 zł brutto miesięcznie******. Była wyższa w porównaniu do 2019 r. o 315 zł brutto. Mężczyźni zarabiali przeciętnie 5731 zł. Kobiety sporo mniej, bo 4500 zł.

 

Mediana zarobków pokazuje też, że 25% Polaków zarabia nie więcej niż 3820 zł. Jedna czwarta najlepiej zarabiających może liczyć na pensję wynoszącą przynajmniej 7600 zł.

Jeśli popatrzymy na województwa, to najwięcej zarabia się w mazowieckim (mediana 6200 zł), dolnośląskim (5500 zł) i małopolskim (5349 zł). Na drugim końcu tabeli znalazły się województwa podkarpackie (4203 zł), lubelskie (4200 zł) oraz świętokrzyskie (4150 zł).

Widać wyraźne dysproporcje między zarobkami w dużych przedsiębiorstwach oraz mikrofirmach. Mediana pensji w biznesach zatrudniających 1000 osób i więcej wyniosła 6000 zł. W niewielkich przedsiębiorstwach środkowa wartość wypłaty to 3850 zł.

 

Na najwyższe zarobki mogą liczyć specjaliści od technologii informatycznych, w których przypadku mediana w 2020 r. była na poziomie 7004 zł. Na wypłaty powyżej 6000 zł często mogły liczyć osoby zatrudnione w bankowości i telekomunikacji. Na przeciwnym biegunie znalazły się takie branże, jak usługi dla ludności, nauka i szkolnictwo czy kultura i sztuka. W tym przypadku mediana zarobków oscyluje wokół 4000 zł.

 

Rynek pracy podczas Pandemii.

07 maja 2021

KONTAKT

BLOG

CZAT

KONTA BANKOWE

FINANSOWANIE

DOFINANSOWANIA

UBEZPIECZENIA

KREDYTY Z ARIMR

Strona główna

Blog

kredyty dla firm

Autor: Eurofinance Group

Dzień żywności

praca

najnowsze wpisy

finansowanie

twojego Biznesu.

Problem marnowania jedzenia

SPRAWDŹ

KONTAKT

BLOG

CZAT

Finansowanie

Blog finansowy

25 kwietnia 2022
  Kredyt gotówkowy na 10 lat to finansowanie dla Klientów, którzy pożyczają wysoką kwotę kredytu. Wydłużony okres kredytowania, zmniejszy miesięczną ratę kredytu, a dzięki temu zaciągnięte zobowiązanie nie nadwyręży domowego budżetu. Poniżej omówimy jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać pożyczkę oraz odpowiemy, jaka jest maksymalna kwota kredytu gotówkowego na 10 lat. Kredyt gotówkowy to produkt finansowy, który cieszy się dużą popularnością wśród kredytobiorców. Środki z kredytu gotówkowego, przeznaczyć można na dowolny
22 marca 2022
Refinansowanie kredytu to spłata kredytów, które posiadamy i zastąpienie ich nowym kredytem w innym Banku. Refinansowanie kredytu to usługa, której głównym celem jest obniżenie kosztów posiadanych kredytów i przeniesienie ich do innego Banku. Usługa refinansowania jest popularna wśród Klientów firmowych czy klientów indywidualnych, natomiast jest stosunkowo nowym produktem w firmach parabankowych i pewnie dlatego jest jeszcze mało znana wśród pożyczkobiorców, którzy zaciągają tzw. chwilówki przez internet. Poprzez refinansowanie kredytu można
15 marca 2022
Kredyt firmowy – stopy procentowe Rok 2022 przyniósł znaczące zmiany względem gospodarki i rynku finansowego. Obserwujemy podwyższenie stóp procentowych oraz wysoki wskaźnik inflacji. Jest to pokłosie m.in. paniki covidowej, podczas której to, złamano łańcuchy dostaw, a przy tym zasilono gospodarkę gigantyczną ilością waluty. Powyższe działania mogą mieć długofalowy wpływ na sytuację gospodarczą, nie tylko w Polsce ale i na całym świecie. W rozsądnym zarządzaniu walutą, tak aby utrzymać siłę nabywczą

AKTUALNOŚCI

Eurofinance Group Polands Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Raszyńskiej 15/8, 02-028 Warszawa, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla m. Poznań - Nowe Miasto I Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000539990, posiadający NIP 781-19-05-193 oraz kapitał zakładowy w wysokości 250 000.00 zł w całości wpłacony.

Eurofinance Group

Zwrot prowizji

Reklamacje

Dział prawny

Raporty AGRO rolnicze

Blog AGRO

Regulamin serwisu

Polityka cookies serwisu

Strona Główna

Kredyty dla Rolników

Kredyty dla mikrofirm

Kredyty dla małych firm

Kredyty dla średnich firm

Kredyty dla dużych firm

Kredyty gotówkowe

Kontakt

Kredyt skupowy

Szybki kredyt skupowy

Kredyt skupowy progres

Kredyt skupowy agro expres

Limit na zakup bydła

Kredyt inwestycyjny agro

Kredyt inwestycyjny na OZE

Kredyt na maszyny rolnicze

Pożyczka na dowolny cel

Kredyt konsolidacyjny AGRO

Linia RR dla Rolnika

Linia Z dla Rolnika

Linia MRcsk dla Rolnika

Pożyczka leasingowa dla AGRO

Multileasing dla Rolnika

Kredyt obrotowy z Gwarancją FGR

Linia K01 dla Rolnika

Linia K02 dla Rolnika

O Nas

Informacje prawne

Infolinia dla Klientów

Aktualności

Kredyty rolnicze

Mapa strony

© 2021 Eurofinance Group Poland Sp. z o.o.

RODO

Nota prawna

Dla telefonów stacjonarnych:

Dla telefonów komórkowych:

Centrum obsługi Klienta.

Infolinia Eurofinance Group czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 20:00.

Koszt połączenia według stawki operatora.

+22 428 37 70

+48 787 566 662

Szybki kredyt skupowy bez zabezpieczeń
Finansowanie skupowe na zboża i kukurydzę
Zakup zboża i kukurydzy kredytem skupowym

Placówki i oddziały

Napisz wiadomość

Kredyt na skup kukurydzy

Do góry

Kredyt skupowe dla branży rolnej
Kredyty skupowe i inwestycyjne

Znajdź nas na:

Kredyt na skup płodów rolnych
kredyty skupowe dla firm
finansowanie skupowe dla firm
finansowanie skupowe

Mikro Firmy

Małe Firmy

Średnie Firmy

Duże Firmy

AGRO Firmy