Mięso z in vitro

Eurofinance Group Polands Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Raszyńskiej 15/8, 02-028 Warszawa, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla m. Poznań - Nowe Miasto I Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000539990, posiadający NIP 781-19-05-193 oraz kapitał zakładowy w wysokości 250 000.00 zł w całości wpłacony.

Eurofinance Group

Zwrot prowizji

Reklamacje

Dział prawny

Raporty AGRO rolnicze

Blog AGRO

Regulamin serwisu

Polityka cookies serwisu

Nowe firmy

Strona Główna

Kredyty dla Rolników

Kredyty dla mikrofirm

Kredyty dla małych firm

Kredyty dla średnich firm

Kredyty dla dużych firm

Kredyty gotówkowe

Kontakt

Kredyt skupowy

Szybki kredyt skupowy

Kredyt skupowy progres

Kredyt skupowy agro expres

Limit na zakup bydła

Kredyt inwestycyjny agro

Kredyt inwestycyjny na OZE

Kredyt na maszyny rolnicze

Pożyczka na dowolny cel

Kredyt konsolidacyjny AGRO

Linia RR dla Rolnika

Linia Z dla Rolnika

Linia MRcsk dla Rolnika

Pożyczka leasingowa dla AGRO

Multileasing dla Rolnika

Kredyt obrotowy z Gwarancją FGR

Linia K01 dla Rolnika

Linia K02 dla Rolnika

O Nas

Informacje prawne

Infolinia dla Klientów

Aktualności

Kredyty rolnicze

Mapa strony

© 2021 Eurofinance Group Poland Sp. z o.o.

Polityka prywatności

RODO

Nota prawna

Dla telefonów stacjonarnych:

Dla telefonów komórkowych:

Centrum obsługi Klienta.

Infolinia Eurofinance Group czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 20:00.

Koszt połączenia według stawki operatora.

+22 428 37 70

+48 787 566 662

oddział banku
Kredyt dla rolnika
Kredyt dla rolnika

Placówki i oddziały

Napisz wiadomość

produkcja rolna
kredyty gotówkowe od ręki
25 kwietnia 2022
  Kredyt gotówkowy na 10 lat to finansowanie dla Klientów, którzy pożyczają wysoką kwotę kredytu. Wydłużony okres kredytowania, zmniejszy miesięczną ratę kredytu, a dzięki temu zaciągnięte zobowiązanie nie nadwyręży domowego budżetu. Poniżej omówimy jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać pożyczkę oraz odpowiemy, jaka jest maksymalna kwota kredytu gotówkowego na 10 lat. Kredyt gotówkowy to produkt finansowy, który cieszy się dużą popularnością wśród kredytobiorców. Środki z kredytu gotówkowego, przeznaczyć można na dowolny
22 marca 2022
Refinansowanie kredytu to spłata kredytów, które posiadamy i zastąpienie ich nowym kredytem w innym Banku. Refinansowanie kredytu to usługa, której głównym celem jest obniżenie kosztów posiadanych kredytów i przeniesienie ich do innego Banku. Usługa refinansowania jest popularna wśród Klientów firmowych czy klientów indywidualnych, natomiast jest stosunkowo nowym produktem w firmach parabankowych i pewnie dlatego jest jeszcze mało znana wśród pożyczkobiorców, którzy zaciągają tzw. chwilówki przez internet. Poprzez refinansowanie kredytu można
15 marca 2022
Kredyt firmowy – stopy procentowe Rok 2022 przyniósł znaczące zmiany względem gospodarki i rynku finansowego. Obserwujemy podwyższenie stóp procentowych oraz wysoki wskaźnik inflacji. Jest to pokłosie m.in. paniki covidowej, podczas której to, złamano łańcuchy dostaw, a przy tym zasilono gospodarkę gigantyczną ilością waluty. Powyższe działania mogą mieć długofalowy wpływ na sytuację gospodarczą, nie tylko w Polsce ale i na całym świecie. W rozsądnym zarządzaniu walutą, tak aby utrzymać siłę nabywczą

AKTUALNOŚCI

Mięso z in vitro

Infolinia: +48 787 566 662

ubezpieczenia rolnicze

Klient Indywidualny

Mikro Firmy

Małe Firmy

Średnie Firmy

Duże Firmy

AGRO Firmy

Kredyty dla Rolników

Mięsna rewolucja!

 

Już za kilka lat mięso z in vitro zastąpi na półkach sklepowych konwencjonalnie produkowane sznycle, kotlety, hamburgery, kiełbasy i inne. Przynajmniej taki futurystyczny scenariusz snuje naukowiec badający rozwój przyszłości - prof. Nick Lin-Hi.

 

Zarówno ramowe warunki ekonomiczne, jak i nowe wymagania polityczne i społeczne wymagają wiele od rolników. Z jednej strony oczekuje się żywności taniej i wysokiej jakości, a z drugiej strony bardziej zrównoważonego gospodarowania i dobrostanu zwierząt. Jednak także w rolnictwie trudno jest wytwarzać produkty w sposób jeszcze bardziej zrównoważony i jednocześnie tańszy. Pojawia się pytanie, kto ponosi i poniesie wiążące się z tym koszty?

Konsumenci wciąż domagają się bardziej zrównoważonych produktów i lepszych warunków hodowli, ale wbrew wszelkim protestom, w dalszym ciągu w największym stopniu patrzą głównie na cenę produktu w supermarkecie. Wczoraj, podobnie jak dziś, większość konsumentów nie jest gotowa wydawać większych pieniędzy na zrównoważony rozwój.

 

 

Zgrzyt w społeczeństwie

 

Już od pewnego czasu jest zgrzyt w relacjach między rolnictwem a społeczeństwem. Staje się coraz bardziej oczywiste, że nowoczesne rolnictwo, zorientowane na wielkość produkcji, osiąga granice swoich możliwości. Jednym z powodów są związane z tym obciążenia ekologiczne, takie jak utrata różnorodności biologicznej, zanieczyszczenie wód gruntowych oraz emisje. Z perspektywy globalnej sama hodowla zwierząt gospodarskich jest odpowiedzialna za prawie jedną szóstą emisji gazów cieplarnianych, spowodowanych działalnością człowieka. Ponadto nowoczesna hodowla zwierząt gospodarskich rodzi różne pytania natury etycznej. Nie należy jednak tego wszystkiego rozumieć jako oskarżenia wobec rolników, ale jako opis sytuacji. Zarówno pozytywne jak i negatywne strony nowoczesnego rolnictwa są zjawiskiem społecznym, odzwierciedlającym zarówno nastawienie konsumentów w stosunku do ceny, jak i do ramowych warunków politycznych.

 

 

Przed nami rewolucja

 

Rolnictwo komórkowe jest obecnie zwiastunem zmiany paradygmatu w produkcji zwierzęcej, która w wielu krajach rozwiniętych pozostaje w dużej mierze niezauważona, zarówno przez polityków, jak i przemysł rolno - spożywczy. Jest to zgubne, ponieważ w przyszłości produkty, takie jak mięso, ryby, i mleko będą mogły być produkowane (prawie) bez udziału zwierząt. Pierwszym krokiem jest mięso hodowlane. Nie "rośnie" ono już na zwierzęciu, lecz bioreaktorze. To, co na pierwszy rzut oka brzmi jak science fiction, dziś jest już rzeczywistością. Od grudnia ubiegłego roku w Singapurze serwowane są nuggetsy z kurczaka, przygotowane z mięsa wyhodowanego w laboratorium. Można śmiało przypuszczać, że w najbliższej przyszłości mięso hodowlane znajdzie się na talerzach także w innych krajach. Mięso hodowlane nie jest produktem zastępczym. To jest prawdziwe mięso. W przeciwieństwie do roślinnych substytutów mięsa nie jest to więc imitacja, gdzie produkt mięsopodobny wytwarzany jest z grochu i innych roślinnych źródeł białka z dodatkiem środków aromatyzujących czy stabilizatorów. Mięso konwencjonalne i mięso z in vitro to ten sam produkt - różnica polega jedynie na sposobie produkcji.

 

 

Jak produkuje się mięso z in vitro

 

Mięso wyprodukowane z in vitro jest identyczne do mięsa, które spożywamy po uboju świń czy kurczaka. To dokładnie te same włókna mięśniowe, które cechują się tymi samymi składnikami odżywczymi. Mięso in vitro to, również ten sam smak, który doskonale znamy z polskich stołów czy obiadów rodzinnych. To świetna alternatywa dla tradycyjnej produkcji produktów mięsnych. Dzięki temu nie cierpią zwierzęta oraz nasza planeta. Produkcja mięsa z in vitro nie wytwarza śladu węglowego.  Mięso z in vitro powstaje w następujący sposób:

 

Na początku naukowiec bierze igłę i wbija się w mięsień zwierzęcia pobierając odrobinę tkanki mięśniowej.

 

Nie martw się, żadne zwierzę przy tym mocno nie cierpi – ten proces nazywa się biopsją i jest wykonywany nawet u ludzi. W próbce znajdują się komórki macierzyste. Komórki macierzyste są wybitne – to właśnie one, poprzez namnażanie, mogą regenerować mięsień, kiedy ten ulegnie uszkodzeniu. I właśnie dzięki tej funkcji możemy rozmawiać o mięsie in vitro.

 

W drugim kroku, komórki macierzyste umieszcza się w pożywce naśladującej organizm zwierzęcia.

 

Pożywka ta zawiera czynniki wzrostu i substancje odżywcze. Pamiętasz już, że komórki macierzyste mogą się namnażać. A my w pożywce zrobiliśmy im do tego kozackie warunki, więc mnożą się i mnożą… aż? Aż stwierdzimy, że wystarczy i pora przejść do kolejnego kroku.

 

A kolejny krok to różnicowanie (czyli zamiana) komórek macierzystych w komórki mięśniowe.

 

Wystarczy do tego usunąć z pożywki czynniki wzrostu. Po przekształceniu komórek macierzystych w komórki mięśniowej, te naturalni łączą się, tworząc miotuby. I tak krok po kroku zbliżamy się do wyhodowania mięsa.

 

Miotuby (rurki, z których za chwile stworzy się tkanka mięśniowa) umieszcza się w tzw. rusztowaniu, czyli środowisku pomagającym uformować kształt włókien mięśniowych. Rodzajów rusztowań jest sporo. Być może słyszałeś o mięsie wyhodowanym w liściu szpinaku przez polskich naukowców – w ich przypadku rusztowaniem był celulozowy szkielet z liścia szpinaku.

 

 

Podsumowanie

 

Niezależnie w jakim kierunku pójdzie mięso hodowlane, doprowadzi to do przewrotu w branży. Mięso laboratoryjne ma szansę stać się największą i najbardziej przełomową innowacją we współczesnej historii rolnictwa. Moment uruchomienia projektu jest wręcz idealny, ze względu na wszechobecność wyzwań związanych ze zrównoważonym rozwojem społeczeństwa. Mięso hodowlane ma wszelkie predyspozycje, by wywołać tzw. twórczą destrukcję. Z jednej strony dewaluuje to utrwalone procesy wartości dodanej, modele biznesowe i przewagi konkurencyjne. Z drugiej strony mięso z in vitro stwarza również zupełnie nowe możliwości działania i inwestowania. Dla rolników stanowi to bardzo poważną możliwość ucieczki z obecnej trudnej sytuacji.

 

 

 

Mięso z in vitro

09 października 2021

KONTAKT

BLOG

CZAT

KONTA BANKOWE

FINANSOWANIE

DOFINANSOWANIA

UBEZPIECZENIA

KREDYTY Z ARIMR

Strona główna

Blog

kredyt gotówkowy

Autor: Eurofinance Group

kredyt gotówkowy

technologia

najnowsze wpisy

finansowanie

twojego Biznesu.

kredyt gotówkowy

SPRAWDŹ

KONTAKT

BLOG

CZAT

Finansowanie

Blog finansowy

25 kwietnia 2022
  Kredyt gotówkowy na 10 lat to finansowanie dla Klientów, którzy pożyczają wysoką kwotę kredytu. Wydłużony okres kredytowania, zmniejszy miesięczną ratę kredytu, a dzięki temu zaciągnięte zobowiązanie nie nadwyręży domowego budżetu. Poniżej omówimy jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać pożyczkę oraz odpowiemy, jaka jest maksymalna kwota kredytu gotówkowego na 10 lat. Kredyt gotówkowy to produkt finansowy, który cieszy się dużą popularnością wśród kredytobiorców. Środki z kredytu gotówkowego, przeznaczyć można na dowolny
22 marca 2022
Refinansowanie kredytu to spłata kredytów, które posiadamy i zastąpienie ich nowym kredytem w innym Banku. Refinansowanie kredytu to usługa, której głównym celem jest obniżenie kosztów posiadanych kredytów i przeniesienie ich do innego Banku. Usługa refinansowania jest popularna wśród Klientów firmowych czy klientów indywidualnych, natomiast jest stosunkowo nowym produktem w firmach parabankowych i pewnie dlatego jest jeszcze mało znana wśród pożyczkobiorców, którzy zaciągają tzw. chwilówki przez internet. Poprzez refinansowanie kredytu można
15 marca 2022
Kredyt firmowy – stopy procentowe Rok 2022 przyniósł znaczące zmiany względem gospodarki i rynku finansowego. Obserwujemy podwyższenie stóp procentowych oraz wysoki wskaźnik inflacji. Jest to pokłosie m.in. paniki covidowej, podczas której to, złamano łańcuchy dostaw, a przy tym zasilono gospodarkę gigantyczną ilością waluty. Powyższe działania mogą mieć długofalowy wpływ na sytuację gospodarczą, nie tylko w Polsce ale i na całym świecie. W rozsądnym zarządzaniu walutą, tak aby utrzymać siłę nabywczą

AKTUALNOŚCI

Eurofinance Group Polands Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Raszyńskiej 15/8, 02-028 Warszawa, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla m. Poznań - Nowe Miasto I Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000539990, posiadający NIP 781-19-05-193 oraz kapitał zakładowy w wysokości 250 000.00 zł w całości wpłacony.

Eurofinance Group

Zwrot prowizji

Reklamacje

Dział prawny

Raporty AGRO rolnicze

Blog AGRO

Regulamin serwisu

Polityka cookies serwisu

Strona Główna

Kredyty dla Rolników

Kredyty dla mikrofirm

Kredyty dla małych firm

Kredyty dla średnich firm

Kredyty dla dużych firm

Kredyty gotówkowe

Kontakt

Kredyt skupowy

Szybki kredyt skupowy

Kredyt skupowy progres

Kredyt skupowy agro expres

Limit na zakup bydła

Kredyt inwestycyjny agro

Kredyt inwestycyjny na OZE

Kredyt na maszyny rolnicze

Pożyczka na dowolny cel

Kredyt konsolidacyjny AGRO

Linia RR dla Rolnika

Linia Z dla Rolnika

Linia MRcsk dla Rolnika

Pożyczka leasingowa dla AGRO

Multileasing dla Rolnika

Kredyt obrotowy z Gwarancją FGR

Linia K01 dla Rolnika

Linia K02 dla Rolnika

O Nas

Informacje prawne

Infolinia dla Klientów

Aktualności

Kredyty rolnicze

Mapa strony

© 2021 Eurofinance Group Poland Sp. z o.o.

RODO

Nota prawna

Dla telefonów stacjonarnych:

Dla telefonów komórkowych:

Centrum obsługi Klienta.

Infolinia Eurofinance Group czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 20:00.

Koszt połączenia według stawki operatora.

+22 428 37 70

+48 787 566 662

Szybki kredyt skupowy bez zabezpieczeń
Finansowanie skupowe na zboża i kukurydzę
Zakup zboża i kukurydzy kredytem skupowym

Placówki i oddziały

Napisz wiadomość

Kredyt na skup kukurydzy

Do góry

Kredyt skupowe dla branży rolnej
Kredyty skupowe i inwestycyjne

Znajdź nas na:

Kredyt na skup płodów rolnych
kredyty skupowe dla firm
finansowanie skupowe dla firm
finansowanie skupowe

Mikro Firmy

Małe Firmy

Średnie Firmy

Duże Firmy

AGRO Firmy