kredyt na firmę

Eurofinance Group Polands Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Raszyńskiej 15/8, 02-028 Warszawa, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla m. Poznań - Nowe Miasto I Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000539990, posiadający NIP 781-19-05-193 oraz kapitał zakładowy w wysokości 250 000.00 zł w całości wpłacony.

Eurofinance Group

Zwrot prowizji

Reklamacje

Dział prawny

Raporty AGRO rolnicze

Blog AGRO

Regulamin serwisu

Polityka cookies serwisu

Nowe firmy

Strona Główna

Kredyty dla Rolników

Kredyty dla mikrofirm

Kredyty dla małych firm

Kredyty dla średnich firm

Kredyty dla dużych firm

Kredyty gotówkowe

Kontakt

Kredyt skupowy

Szybki kredyt skupowy

Kredyt skupowy progres

Kredyt skupowy agro expres

Limit na zakup bydła

Kredyt inwestycyjny agro

Kredyt inwestycyjny na OZE

Kredyt na maszyny rolnicze

Pożyczka na dowolny cel

Kredyt konsolidacyjny AGRO

Linia RR dla Rolnika

Linia Z dla Rolnika

Linia MRcsk dla Rolnika

Pożyczka leasingowa dla AGRO

Multileasing dla Rolnika

Kredyt obrotowy z Gwarancją FGR

Linia K01 dla Rolnika

Linia K02 dla Rolnika

O Nas

Informacje prawne

Infolinia dla Klientów

Aktualności

Kredyty rolnicze

Mapa strony

© 2021 Eurofinance Group Poland Sp. z o.o.

Polityka prywatności

RODO

Nota prawna

Dla telefonów stacjonarnych:

Dla telefonów komórkowych:

Centrum obsługi Klienta.

Infolinia Eurofinance Group czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 20:00.

Koszt połączenia według stawki operatora.

+22 428 37 70

+48 787 566 662

oddział banku
kredyt na firmę
kredyt na firmę

Placówki i oddziały

Napisz wiadomość

kredyt na firmę
kredyt na firmę
25 kwietnia 2022
  Kredyt gotówkowy na 10 lat to finansowanie dla Klientów, którzy pożyczają wysoką kwotę kredytu. Wydłużony okres kredytowania, zmniejszy miesięczną ratę kredytu, a dzięki temu zaciągnięte zobowiązanie nie nadwyręży domowego budżetu. Poniżej omówimy jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać pożyczkę oraz odpowiemy, jaka jest maksymalna kwota kredytu gotówkowego na 10 lat. Kredyt gotówkowy to produkt finansowy, który cieszy się dużą popularnością wśród kredytobiorców. Środki z kredytu gotówkowego, przeznaczyć można na dowolny
22 marca 2022
Refinansowanie kredytu to spłata kredytów, które posiadamy i zastąpienie ich nowym kredytem w innym Banku. Refinansowanie kredytu to usługa, której głównym celem jest obniżenie kosztów posiadanych kredytów i przeniesienie ich do innego Banku. Usługa refinansowania jest popularna wśród Klientów firmowych czy klientów indywidualnych, natomiast jest stosunkowo nowym produktem w firmach parabankowych i pewnie dlatego jest jeszcze mało znana wśród pożyczkobiorców, którzy zaciągają tzw. chwilówki przez internet. Poprzez refinansowanie kredytu można
15 marca 2022
Kredyt firmowy – stopy procentowe Rok 2022 przyniósł znaczące zmiany względem gospodarki i rynku finansowego. Obserwujemy podwyższenie stóp procentowych oraz wysoki wskaźnik inflacji. Jest to pokłosie m.in. paniki covidowej, podczas której to, złamano łańcuchy dostaw, a przy tym zasilono gospodarkę gigantyczną ilością waluty. Powyższe działania mogą mieć długofalowy wpływ na sytuację gospodarczą, nie tylko w Polsce ale i na całym świecie. W rozsądnym zarządzaniu walutą, tak aby utrzymać siłę nabywczą

AKTUALNOŚCI

kredyt na firmę

Infolinia: +48 787 566 662

ubezpieczenia rolnicze

Klient Indywidualny

Mikro Firmy

Małe Firmy

Średnie Firmy

Duże Firmy

AGRO Firmy

Kredyty dla Rolników

Kredyt na firmę

 

Potrzebujesz dodatkowych środków na prowadzenie działalności gospodarczej? Trafnym rozwiązaniem jest kredyt na firmę. To szczególny rodzaj finansowania, dedykowany dla firm i przyznawany na zupełnie innych zasadach niż udzielanie kredytów gotówkowych. Co dokładnie charakteryzuje kredyt na firmę oraz jakie działania trzeba podjąć, aby takie finansowanie uzyskać?

 

 

 

Charakterystyka kredytu na firmę?

 

Kredyt na firmę to produkt finansowy dedykowany dla przedsiębiorców. Aby skorzystać z kredytu na firmę należy posiadać zarejestrowaną działalność gospodarczą lub spółkę. Banki lub instytucje finansowe stawiają wymogi co do okresu prowadzenia działalności. Aby uzyskać kredyt na firmę, minimalny staż prowadzenia działalności powinien wynosić 12 miesięcy. Niestety na rynku finansowym nie istnieją produkty skierowane dla nowych firm, które niedawno zostały założone. Istnieją kredyty firmowe udzielane tzw. spółkom celowym pod konkretną inwestycję, ale to inne zagadnienie, które rozwiniemy w kolejnym artykule.

 

Przedsiębiorcy starający się o kredyt na firmę, mają szeroki wybór produktów finansowych. Mogą złożyć wniosek o kredyt obrotowy czy kredyt w rachunku bieżącym, który zalicza się do kredytów krótkoterminowych. Krótkoterminowe kredyty na firmę wykorzystywane są na bieżącą działalność np. zakup towarów i usług lub na spłatę podobnego zobowiązania. Mogą, również złożyć wniosek o kredyt inwestycyjny, który przeznaczyć możemy m.in. na zakup, budowę lub modernizację nieruchomości. Kredyt inwestycyjny zaliczany jest do kredytów długoterminowych i udzielany jest na 15 do 20 lat. 

 

 

 

Kredyt na firmę - czym różni się od innych kredytów?

 

Zaczniemy od truizmu – aby złożyć wniosek o kredyt na firmę i takie finansowanie uzyskać, należy prowadzić już działalność. Niestety nie ma możliwości uzyskania kredytu jeśli firma nie prowadzi działalności przez okres przynajmniej 12 miesięcy. Jest to zatem podstawowa cecha, która odróżnia kredyt na firmę od kredytów gotówkowych dla klientów prywatnych. Ponad to kredyty na firmę cechują się konkretnym zastosowaniem. Zaciągając np. kredyt obrotowy, który zasadniczo nie jest finansowaniem celowym, powinniśmy wykorzystać zgodnie z charakterystyką prowadzonej działalności gospodarczej. Kredyty gotówkowe to zazwyczaj finansowanie, które nie jest oparte na konkretnym przeznaczeniu – zakres wykorzystania kredytów gotówkowych nie jest jasno określony.

 

Formalności związane z udzieleniem kredytu na firmę będą o wiele bardziej złożone, niż w przypadku kredytów gotówkowych. Zaciągając kredyt na firmę, musimy przedłożyć dokumenty finansowe – na ich podstawie bank określi sytuację finansową klienta. Do wypłaty kredytu niezbędne będzie przedłożenie aktualnych zaświadczeń o niezaleganiu z ZUSU i Urzędu Skarbowego. Wnioskując np. o kredyt gotówkowy, wystarczy dowód osobisty oraz zaświadczenie o otrzymywanym wynagrodzeniu.

 

 

 

Kredyt na firmę - jakie warunki należy spełnić, by otrzymać kredyt?

 

Składając wniosek o kredyt na firmę, należy odpowiednio się przygotować. Istnieje wiele Banków oraz ofert finansowania firm. Niektóre instytucje wykluczają finansowanie np. branży budowlanej. Inne natomiast, wymagają dodatkowej dokumentacji w postaci wyciągów z konta firmowego na okres 12 miesięcy. Przed złożeniem wniosku o kredyt na firmę, warto sprawdzić konkretny Bank, do którego chcemy złożyć zapytanie kredytowe. Może wybieramy Bank, który po prostu jest droższy od konkurencji?

 

Działalność gospodarcza - dokumenty finansowe:

 

- rozliczenie PIT za poprzedni rok obrotowy,

- podsumowanie Księgi Przychodów i Rozchodów za okres wymagany przez Bank,

- dowód osobisty właściciela firmy,

- aktualne zaświadczenia o niezaleganiu z ZUS i US (do wypłaty kredytu)

- opcjonalnie: wyciąg z konta za okres 6 lub 12 miesięcy 

- wnioski kredytowe,

- wniosek o gwarancję de minimis BGK,

 

Nasze podsumowanie KPiR nie powinno generować straty za podsumowanie miesiąca oraz w naszym raporcie BIK nie powinno być więcej niż 5 zapytań w ciągu ostatnich 3 miesięcy. Prywatny raport BIK powinien posiadać zadowalającą punktację min. 59% - wyższa punktacja przełoży się na uzyskanie korzystniejszego ratingu Klienta.

 

 

Spółka - dokumenty finansowe:

 

- umowa założycielska spółki,

- Bilans i RZiS za okres wymagany przez Bank,

- dowód osobisty osoby reprezentującej spółkę zgodnie z umową spółki.

- aktualne zaświadczenia z ZUS i US (do wypłaty kredytu)

- wnioski kredytowe,

- wniosek o gwarancję de minimis BGK,

- opcjonalnie: wyciąg z konta za 6 lub 12 miesięcy,

 

Powyższe zestawienie dotyczące dokumentów finansowych od działalności gospodarczej oraz spółki obejmuje wniosek o kredyt obrotowy do 1 mln. zł. Kredyt obrotowy cechuje się uproszczonym procesem kredytowym oraz szybką decyzją systemową. Nie wymagamy zabezpieczeń rzeczowych oraz większych nakładów dokumentów finansowych.

 

 

 

Przeznaczenie kredytu na firmę?

 

Przeznaczenie kredytu na firmę, zależy od tego jaki kredyt wybierzesz oraz jakie są potrzeby Twojego przedsiębiorstwa. Jeśli złożysz wniosek o kredyt inwestycyjny, to pozyskane środki z kredytu mają zastosowanie inwestycyjne. Tego typu finansowanie jest celowe z przeznaczeniem m.in. na zakup, budowę lub modernizację nieruchomości, zakup maszyn i urządzeń, zakup innego przedsiębiorstwa czy spłata podobnego zobowiązania.

 

Innym wyborem może być kredyt obrotowy. Środki z tego typu finansowania przeznaczamy na koszty, które wynikają z bieżącej działalności przedsiębiorstwa. Kredyt obrotowy możemy przeznaczyć m.in. na zakup surowców, towarów lub usług wykorzystywanych przy prowadzeniu działalności

 

 

 

Jak uzyskać kredyt na firmę - niezbędne dokumenty

 

Aby złożyć wniosek o kredyt na firmę należy przygotować niezbędne dokumenty rejestrowe, finansowe oraz wnioski, które wymagane są przez Bank. Jeżeli staramy się o kredyt inwestycyjny, wtedy będziemy proszeni o przedstawienie m.in. operatu szacunkowego nieruchomości/kosztorys prac budowlanych, biznesplan niezbędny do przeprowadzenia analizy przedsięwzięcia oraz prognozy finansowe na cały okres kredytowania. Ponad to powinniśmy udokumentować wkład własny zazwyczaj na poziomie 20% wartości przeprowadzanej inwestycji.

 

Zasady przyznawania kredytu na firmę

 

W obecnych czasach nie istnieją produkty dla nowych firm typu kredyt na start. Kiedyś, takie finansowanie udzielał tylko Idea Bank. Jeżeli chcemy złożyć wniosek np. o kredyt obrotowy, powinniśmy wykazać co najmniej 12 miesięcy (pełen okres obrotowy od stycznia do grudnia). Inną kwestią jest założenie spółki celowej na konkretny projekt inwestycyjny. W drugim przypadku – założenie spółki celowej motywuje konkretne przedsięwzięcie i często w takim przypadku istnieje drugi podmiot z grupy, który wykazuje dłuższy staż na rynku. Deweloperzy starając się o finansowanie inwestycji, zawiązują spółkę celową pod konkretny projekt.

 

Banki nie posiadają preferencji dotyczących form prawnych przedsiębiorstwa. Każda firma posiada indywidualny charakter działalności. Niekiedy banki wykluczają firmy o PKD, które nie wpisuje się w politykę kredytową danego Banku. Mogą pojawić się problemy z finansowaniem działalności, która rozlicza się w formie ryczałtu lub w niektórych przypadkach, problemem może okazać się finansowanie spółki komandytowej. 

 

Podstawę określenia sytuacji Klienta stanowić będą przedłożone dokumenty finansowe. Dzięki dokumentacji finansowej Bank jest w stanie określić wiarygodność oraz wypłacalność Klienta, który złożył wniosek o kredyt na firmę.

 

Zdolność kredytowa firmy

 

Bank sprawdza zdolność kredytową przedsiębiorstwa, które stara się o kredyt na firmę. Zdolność kredytowa firmy zależna jest od wielu czynników. Bank dokładnie bada analizę wskaźników finansowych firmy i na tej podstawie ocenia rating klienta. Możesz obliczyć wskaźniki płynności finansowej firmy, korzystając z wzorów które umieściliśmy poniżej:

 

 

kredyt na firmę

 

 

Kredyty na firmę i ich rodzaje:

 

Kredyty na firmę to zestawienie, które składa się z wielu różnych pozycji. Możesz zaciągnąć kredyt obrotowy na bieżącą działalność firmy, kredyt inwestycyjny na pokrycie kosztów przeprowadzanej inwestycji, pożyczkę na dowolny cel na spłatę kredytów długo i krótkoterminowych lub kredyt technologiczny na wdrożenie nowych lub ulepszonych technologii. Możliwości jest wiele – zależy to od predyspozycji oraz celu finansowania. Więcej produktów znajdziesz pod adresem:

https://efce-group.pl/kredyty-firmowe

 

Wśród najpopularniejszych kredytów firmowych wymienia się:

  • Kredyt obrotowy – finansowanie bieżącej działalności firmy. Kredyt obrotowy zaciągnąć możesz na okres 12, 24 lub 36 miesięcy. Kredyt obrotowy możesz wykorzystać na zakup surowców niezbędnych do prowadzenia działalności gospodarczej oraz pokryć koszty wynikające z działalności firmy.

  • Kredyt Inwestycyjny – przeznaczenie kredytu inwestycyjnego wskazuje sama nazwa finansowania. Kredyt inwestycyjny możemy przeznaczyć na planowane lub rozpoczęte inwestycje mające na celu powiększyć wartość firmy poprzez: zakup, wybudowanie lub modernizację środków trwałych.

  • Kredyt w rachunku bieżącym - działa na zasadzie debetu, bank nalicza odsetki wyłącznie od faktycznie wykorzystanej kwoty, transakcje można wykonywać do określonego limitu.

 

 

Gdzie znaleźć kredyt na firmę?

 

Kredyt na firmę możesz znaleźć u profesjonalnego pośrednika finansowego. Cieszymy się, że trafiłeś na naszą stronę internetową – znajdziesz tutaj wszystko czego potrzebujesz, poruszając kwestię kredytów firmowych. W zależności jakiej wielkości firmę prowadzisz możesz wybrać odpowiednią podstronę:

 

Kredyty dla mikro firm

Kredyty dla małych firm

Kredyty dla średnich firm

Kredyty dla dużych firm

.

 

 

Kredyt na Firmę

23 lutego 2022

KONTAKT

BLOG

CZAT

KONTA BANKOWE

FINANSOWANIE

DOFINANSOWANIA

UBEZPIECZENIA

KREDYTY Z ARIMR

Strona główna

Blog

stopy procentowe - kredyt firmowy

Autor: Eurofinance Group

kredyt na firmę

Firma

najnowsze wpisy

finansowanie

twojego Biznesu.

kredyt na firmę

SPRAWDŹ

KONTAKT

BLOG

CZAT

Finansowanie

Blog finansowy

25 kwietnia 2022
  Kredyt gotówkowy na 10 lat to finansowanie dla Klientów, którzy pożyczają wysoką kwotę kredytu. Wydłużony okres kredytowania, zmniejszy miesięczną ratę kredytu, a dzięki temu zaciągnięte zobowiązanie nie nadwyręży domowego budżetu. Poniżej omówimy jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać pożyczkę oraz odpowiemy, jaka jest maksymalna kwota kredytu gotówkowego na 10 lat. Kredyt gotówkowy to produkt finansowy, który cieszy się dużą popularnością wśród kredytobiorców. Środki z kredytu gotówkowego, przeznaczyć można na dowolny
22 marca 2022
Refinansowanie kredytu to spłata kredytów, które posiadamy i zastąpienie ich nowym kredytem w innym Banku. Refinansowanie kredytu to usługa, której głównym celem jest obniżenie kosztów posiadanych kredytów i przeniesienie ich do innego Banku. Usługa refinansowania jest popularna wśród Klientów firmowych czy klientów indywidualnych, natomiast jest stosunkowo nowym produktem w firmach parabankowych i pewnie dlatego jest jeszcze mało znana wśród pożyczkobiorców, którzy zaciągają tzw. chwilówki przez internet. Poprzez refinansowanie kredytu można
15 marca 2022
Kredyt firmowy – stopy procentowe Rok 2022 przyniósł znaczące zmiany względem gospodarki i rynku finansowego. Obserwujemy podwyższenie stóp procentowych oraz wysoki wskaźnik inflacji. Jest to pokłosie m.in. paniki covidowej, podczas której to, złamano łańcuchy dostaw, a przy tym zasilono gospodarkę gigantyczną ilością waluty. Powyższe działania mogą mieć długofalowy wpływ na sytuację gospodarczą, nie tylko w Polsce ale i na całym świecie. W rozsądnym zarządzaniu walutą, tak aby utrzymać siłę nabywczą

AKTUALNOŚCI

Eurofinance Group Polands Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Raszyńskiej 15/8, 02-028 Warszawa, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla m. Poznań - Nowe Miasto I Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000539990, posiadający NIP 781-19-05-193 oraz kapitał zakładowy w wysokości 250 000.00 zł w całości wpłacony.

Eurofinance Group

Zwrot prowizji

Reklamacje

Dział prawny

Raporty AGRO rolnicze

Blog AGRO

Regulamin serwisu

Polityka cookies serwisu

Strona Główna

Kredyty dla Rolników

Kredyty dla mikrofirm

Kredyty dla małych firm

Kredyty dla średnich firm

Kredyty dla dużych firm

Kredyty gotówkowe

Kontakt

Kredyt skupowy

Szybki kredyt skupowy

Kredyt skupowy progres

Kredyt skupowy agro expres

Limit na zakup bydła

Kredyt inwestycyjny agro

Kredyt inwestycyjny na OZE

Kredyt na maszyny rolnicze

Pożyczka na dowolny cel

Kredyt konsolidacyjny AGRO

Linia RR dla Rolnika

Linia Z dla Rolnika

Linia MRcsk dla Rolnika

Pożyczka leasingowa dla AGRO

Multileasing dla Rolnika

Kredyt obrotowy z Gwarancją FGR

Linia K01 dla Rolnika

Linia K02 dla Rolnika

O Nas

Informacje prawne

Infolinia dla Klientów

Aktualności

Kredyty rolnicze

Mapa strony

© 2021 Eurofinance Group Poland Sp. z o.o.

RODO

Nota prawna

Dla telefonów stacjonarnych:

Dla telefonów komórkowych:

Centrum obsługi Klienta.

Infolinia Eurofinance Group czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 20:00.

Koszt połączenia według stawki operatora.

+22 428 37 70

+48 787 566 662

Szybki kredyt skupowy bez zabezpieczeń
Finansowanie skupowe na zboża i kukurydzę
Zakup zboża i kukurydzy kredytem skupowym

Placówki i oddziały

Napisz wiadomość

Kredyt na skup kukurydzy

Do góry

Kredyt skupowe dla branży rolnej
Kredyty skupowe i inwestycyjne

Znajdź nas na:

Kredyt na skup płodów rolnych
kredyty skupowe dla firm
finansowanie skupowe dla firm
finansowanie skupowe

Mikro Firmy

Małe Firmy

Średnie Firmy

Duże Firmy

AGRO Firmy