Czy brać teraz kredyt gotówkowy?

Eurofinance Group Polands Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Raszyńskiej 15/8, 02-028 Warszawa, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla m. Poznań - Nowe Miasto I Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000539990, posiadający NIP 781-19-05-193 oraz kapitał zakładowy w wysokości 250 000.00 zł w całości wpłacony.

Eurofinance Group

Zwrot prowizji

Reklamacje

Dział prawny

Raporty AGRO rolnicze

Blog AGRO

Regulamin serwisu

Polityka cookies serwisu

Nowe firmy

Strona Główna

Kredyty dla Rolników

Kredyty dla mikrofirm

Kredyty dla małych firm

Kredyty dla średnich firm

Kredyty dla dużych firm

Kredyty gotówkowe

Kontakt

Kredyt skupowy

Szybki kredyt skupowy

Kredyt skupowy progres

Kredyt skupowy agro expres

Limit na zakup bydła

Kredyt inwestycyjny agro

Kredyt inwestycyjny na OZE

Kredyt na maszyny rolnicze

Pożyczka na dowolny cel

Kredyt konsolidacyjny AGRO

Linia RR dla Rolnika

Linia Z dla Rolnika

Linia MRcsk dla Rolnika

Pożyczka leasingowa dla AGRO

Multileasing dla Rolnika

Kredyt obrotowy z Gwarancją FGR

Linia K01 dla Rolnika

Linia K02 dla Rolnika

O Nas

Informacje prawne

Infolinia dla Klientów

Aktualności

Kredyty rolnicze

Mapa strony

© 2021 Eurofinance Group Poland Sp. z o.o.

Polityka prywatności

RODO

Nota prawna

Dla telefonów stacjonarnych:

Dla telefonów komórkowych:

Centrum obsługi Klienta.

Infolinia Eurofinance Group czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 20:00.

Koszt połączenia według stawki operatora.

+22 428 37 70

+48 787 566 662

oddział banku
Czy brać teraz kredyt gotówkowy?
Czy brać teraz kredyt gotówkowy?

Placówki i oddziały

Napisz wiadomość

Czy brać teraz kredyt gotówkowy?
Czy brać teraz kredyt gotówkowy?
25 kwietnia 2022
  Kredyt gotówkowy na 10 lat to finansowanie dla Klientów, którzy pożyczają wysoką kwotę kredytu. Wydłużony okres kredytowania, zmniejszy miesięczną ratę kredytu, a dzięki temu zaciągnięte zobowiązanie nie nadwyręży domowego budżetu. Poniżej omówimy jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać pożyczkę oraz odpowiemy, jaka jest maksymalna kwota kredytu gotówkowego na 10 lat. Kredyt gotówkowy to produkt finansowy, który cieszy się dużą popularnością wśród kredytobiorców. Środki z kredytu gotówkowego, przeznaczyć można na dowolny
22 marca 2022
Refinansowanie kredytu to spłata kredytów, które posiadamy i zastąpienie ich nowym kredytem w innym Banku. Refinansowanie kredytu to usługa, której głównym celem jest obniżenie kosztów posiadanych kredytów i przeniesienie ich do innego Banku. Usługa refinansowania jest popularna wśród Klientów firmowych czy klientów indywidualnych, natomiast jest stosunkowo nowym produktem w firmach parabankowych i pewnie dlatego jest jeszcze mało znana wśród pożyczkobiorców, którzy zaciągają tzw. chwilówki przez internet. Poprzez refinansowanie kredytu można
15 marca 2022
Kredyt firmowy – stopy procentowe Rok 2022 przyniósł znaczące zmiany względem gospodarki i rynku finansowego. Obserwujemy podwyższenie stóp procentowych oraz wysoki wskaźnik inflacji. Jest to pokłosie m.in. paniki covidowej, podczas której to, złamano łańcuchy dostaw, a przy tym zasilono gospodarkę gigantyczną ilością waluty. Powyższe działania mogą mieć długofalowy wpływ na sytuację gospodarczą, nie tylko w Polsce ale i na całym świecie. W rozsądnym zarządzaniu walutą, tak aby utrzymać siłę nabywczą

AKTUALNOŚCI

Czy brać teraz kredyt gotówkowy?

Infolinia: +48 787 566 662

ubezpieczenia rolnicze

Klient Indywidualny

Mikro Firmy

Małe Firmy

Średnie Firmy

Duże Firmy

AGRO Firmy

Kredyty dla Rolników

 

Kredyt gotówkowy to produkt, który możesz wykorzystać na dowolny cel. Biorąc pod uwagę obecną sytuację gospodarczą: rosnące stopy procentowe, wysoka inflacja oraz inwazja Rosji na Ukrainę, należy zastanowić się czy warto wziąć kredyt gotówkowy. Czy zaciągnięcie nowego zobowiązania nie jest zbyt ryzykowne?

 

W dzisiejszych warunkach geopolitycznych, warto zastanowić się nad zaciągnięciem nowego zobowiązania kredytowego. Konflikt zbrojny na Ukrainie, wysoki wskaźnik inflacji, ryzyko stóp procentowych oraz pandemia koronowirusa są czynnikami zwiększającymi ryzyko. Czy w obecnej sytuacji powinniśmy się zadłużać w Bankach? Czy warto myśleć o kredycie gotówkowym w 2022 roku? W poniższym artykule, postaramy się odpowiedzieć na nurtujące pytania.

 

 

 

Czy brać kredyt gotówkowy w sytuacji podwyżek stóp procentowych?

 

Od początku 2020 roku do października 2021 roku, obserwowaliśmy rekordowo niskie stopy procentowe. Przy niskich stopach procentowych, obserwowaliśmy podwyższoną konsumpcję dóbr oraz wyższy wskaźnik zaciąganych zobowiązań kredytowych. Obniżenie stóp procentowych, w tamtym okresie stymulowało rynek po zamknięciu gospodarki, które miało miejsce w 2020 roku, spowodowane pandemią covid-19. Niestety, zamknięcie gospodarki i wpompowanie waluty, przyczyniło się do znaczącego podwyższenia wskaźnika inflacji (czytaj więcej na: https://www.efce-group.pl/stopy-procentowe---kredyt-firmowy). RPP (Rada Polityki Pieniężnej) musiało zareagować. Pierwsza podwyżka stóp procentowych miała miejsce w październiku 2021 roku. Od tamtego czasu Rada Polityki Pieniężnej już sześciokrotnie podwyższyła stopy procentowe. Obecnie stopy procentowe na dzień 2022-04-07 wynoszą 4,50%. Wysokie stopy procentowe mają przełożenie na cenę zaciąganych zobowiązań kredytowych. Czy brać teraz kredyt gotówkowy? To raczej kwestia indywidualnych rozważań.

 

 

Wolumen zaciąganych kredytów gotówkowych:

 

 

Wykres zaciąganych kredytów gotówkowych

*Źródło: https://bik.pl

 

 

 

 

Konflikt zbrojny na Ukrainie

 

Wojna na Ukrainie oddziałuje na globalny rynek finansowy, w tym także na rynek polski. Polski Złoty stracił na wartości. Polityka RPP przewiduje podwyższenie stóp procentowych aby umocnić naszą walutę. Wysokość stopy referencyjnej bezpośrednio wpływa na cenę kredytów udzielanych w złotówkach. Kredytobiorcy, którzy zaciągnęli kredyty z WIBOR-em 3 miesięcznym (WIBOR 3M) lub 6 miesięcznym (WIBOR 6M), podwyższenie rat odczują w nieco innym czasie. Sytuacja gospodarcza jest dynamiczna i nie wiadomo ile potrwa konflikt na Ukrainie. Czy brać teraz kredyt gotówkowy? W dalszej części artykułu, postaramy się odpowiedzieć na postawione pytanie.

 

 

 

Czy brać teraz kredyt gotówkowy?

 

To raczej kwestia indywidualna. Wszystko zależy od indywidualnej sytuacji finansowej, potrzeb związanych z kredytem oraz od tego, jaką ofertę kredytu gotówkowego, jest w stanie przedstawić Ci Bank. Czy brać teraz kredyt gotówkowy? Jeżeli posiadasz potrzebę zaciągnięcia zobowiązania np. remont mieszkania z rynku wtórnego, które w późniejszym etapie możesz sprzedać z nadwyżką, to warto się zastanowić nad zaciągnięciem zobowiązania. Krótko mówiąc, jeżeli Twój cel kredytowania będzie rozsądny, który może przynieść dodatkowe środki, to warto zastanowić się nad nowym kredytem gotówkowym. Natomiast jeżeli chcesz zaciągnąć zobowiązanie, aby spełnić potrzebę drugorzędną np. wyjazd na wakacje, to z decyzją o zaciągnięciu kredytu warto się wstrzymać.

 

Chcesz poznać naszą ofertę kredytów gotówkowych? Zajrzyj na:

 

EFCEGroup - kredyty gotówkowe i hipoteczne

 

 

 

Czy brać teraz kredyt gotówkowy, czy lepiej z tym zaczekać?

 

Jeżeli masz możliwość nie zaciągania kredytu i koszty związane z inwestycją możesz pokryć z własnych środków, to oczywistym jest że lepiej nie być dłużnikiem Banku. Zawsze lepiej jest nie mieć kredytu, niż go mieć. Nie zrozum nas  źle - sami pomagamy w udzielaniu finansowania, jednak zawsze pytamy Klienta na co chciałby przeznaczyć swoje środki oraz doradzamy tak, aby w rezultacie Klient otrzymał tani kredyt gotówkowy na niskim oprocentowaniu, przeznaczony na cel, który będzie celem nadrzędnym. Tak jak wspominaliśmy w powyższej części artykułu - ważny jest cel, na który chcemy przeznaczyć środki z pożyczonych pieniędzy z Banku. Jeżeli nie posiadamy własnych środków, a inwestycja, na która chcemy przeznaczyć pieniądze, wydaje się bardzo obiecująca to w takim przypadku można skorzystać z kredytu gotówkowego. Korzystnym rozwiązaniem (szczególnie w obecnej sytuacji) może być kredyt konsolidacyjny z przeznaczeniem na spłatę posiadanych kredytów. Dzięki konsolidacji możemy wynegocjować niższe oprocentowanie kredytu oraz zyskać zwrot poniesionych kosztów, za wcześniejszą spłatę kredytu. W wielu przypadkach kredyt gotówkowy może być dobrym rozwiązaniem na pozyskanie dodatkowych środków.

 

 

 

Ile wynosi WIBOR?

 

WIBOR - to skrót od Warsaw Interbank Offered Rate. To wskaźnik, który reguluje pożyczki między bankami komercyjnymi. Banki na całym świecie działają w roli kredytodawcy oraz kredytobiorcy. W dużym uproszczeniu - Bank X pożycza środki od Banku Y, a w zamian zobowiązuje się zwrócić ustaloną kwotę powiększoną o pewien procent. To właśnie tym procentem jest WIBOR.

 

 

Ile wynosi wibor?

 

Podwyżka stóp procentowych największe znaczenie ma dla Klientów, którzy pożyczyli wysokie kwoty kredytu przy zakupie domu lub mieszkania w kredycie hipotecznym. Obecna sytuacja w mniejszym stopniu wpływa na kredyty gotówkowe. Pożyczki gotówkowe na dowolny cel, udzielane są w mniejszych kwotach niż kredyty hipoteczne, a dzięki temu wzrost rat miesięcznych nie jest tak dramatyczny jak przy kredytach hipotecznych. Przy kredycie gotówkowym różnice w spłacanych ratach sięgają kilkudziesięciu, a nie kilkuset złotych.

 

 

 

Czy brać teraz kredyt gotówkowy?

 

Jeżeli nie posiadasz wystarczających środków i potrzebujesz finansowania zewnętrznego w postaci kredytu gotówkowego, to pierwszą czynnością jaką powinno się podjąć jest przeanalizowanie ofertę Banków, które oferują tego typu finansowanie. Powinniśmy zweryfikować proponowaną ofertę pod względem: marży banku, kwoty finansowania, okresu kredytowania oraz poznać ewentualne dodatkowe koszty, które związane są z zaciągnięciem zobowiązania. Jeżeli posiadasz inne kredyty, pożyczki czy chwilówki, to warto przy zaciągnięciu nowego zobowiązania, spłacić posiadane kredyty. Dzięki temu zyskamy zwrot poniesionych kosztów oraz pozbędziemy się kilku innych zobowiązań, a pozostałą kwotę kredytu możemy przeznaczyć na inwestycję, której chcemy dokonać.  

 

 

Chcesz wnioskować online o kredyt gotówkowy? Skorzystaj z formularza na naszej stronie:

 

https://www.efce-group.pl/formularz-kontaktowy

 

 

Czy brać teraz kredyt gotówkowy?

07 marca 2022

KONTAKT

BLOG

CZAT

KONTA BANKOWE

FINANSOWANIE

DOFINANSOWANIA

UBEZPIECZENIA

KREDYTY Z ARIMR

Strona główna

Blog

Czy brać teraz kredyt gotówkowy?

Autor: Eurofinance Group

Czy brać teraz kredyt gotówkowy?

Finanse

najnowsze wpisy

finansowanie

twojego Biznesu.

Czy brać teraz kredyt gotówkowy?

SPRAWDŹ

KONTAKT

BLOG

CZAT

Finansowanie

Blog finansowy

25 kwietnia 2022
  Kredyt gotówkowy na 10 lat to finansowanie dla Klientów, którzy pożyczają wysoką kwotę kredytu. Wydłużony okres kredytowania, zmniejszy miesięczną ratę kredytu, a dzięki temu zaciągnięte zobowiązanie nie nadwyręży domowego budżetu. Poniżej omówimy jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać pożyczkę oraz odpowiemy, jaka jest maksymalna kwota kredytu gotówkowego na 10 lat. Kredyt gotówkowy to produkt finansowy, który cieszy się dużą popularnością wśród kredytobiorców. Środki z kredytu gotówkowego, przeznaczyć można na dowolny
22 marca 2022
Refinansowanie kredytu to spłata kredytów, które posiadamy i zastąpienie ich nowym kredytem w innym Banku. Refinansowanie kredytu to usługa, której głównym celem jest obniżenie kosztów posiadanych kredytów i przeniesienie ich do innego Banku. Usługa refinansowania jest popularna wśród Klientów firmowych czy klientów indywidualnych, natomiast jest stosunkowo nowym produktem w firmach parabankowych i pewnie dlatego jest jeszcze mało znana wśród pożyczkobiorców, którzy zaciągają tzw. chwilówki przez internet. Poprzez refinansowanie kredytu można
15 marca 2022
Kredyt firmowy – stopy procentowe Rok 2022 przyniósł znaczące zmiany względem gospodarki i rynku finansowego. Obserwujemy podwyższenie stóp procentowych oraz wysoki wskaźnik inflacji. Jest to pokłosie m.in. paniki covidowej, podczas której to, złamano łańcuchy dostaw, a przy tym zasilono gospodarkę gigantyczną ilością waluty. Powyższe działania mogą mieć długofalowy wpływ na sytuację gospodarczą, nie tylko w Polsce ale i na całym świecie. W rozsądnym zarządzaniu walutą, tak aby utrzymać siłę nabywczą

AKTUALNOŚCI

Eurofinance Group Polands Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Raszyńskiej 15/8, 02-028 Warszawa, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla m. Poznań - Nowe Miasto I Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000539990, posiadający NIP 781-19-05-193 oraz kapitał zakładowy w wysokości 250 000.00 zł w całości wpłacony.

Eurofinance Group

Zwrot prowizji

Reklamacje

Dział prawny

Raporty AGRO rolnicze

Blog AGRO

Regulamin serwisu

Polityka cookies serwisu

Strona Główna

Kredyty dla Rolników

Kredyty dla mikrofirm

Kredyty dla małych firm

Kredyty dla średnich firm

Kredyty dla dużych firm

Kredyty gotówkowe

Kontakt

Kredyt skupowy

Szybki kredyt skupowy

Kredyt skupowy progres

Kredyt skupowy agro expres

Limit na zakup bydła

Kredyt inwestycyjny agro

Kredyt inwestycyjny na OZE

Kredyt na maszyny rolnicze

Pożyczka na dowolny cel

Kredyt konsolidacyjny AGRO

Linia RR dla Rolnika

Linia Z dla Rolnika

Linia MRcsk dla Rolnika

Pożyczka leasingowa dla AGRO

Multileasing dla Rolnika

Kredyt obrotowy z Gwarancją FGR

Linia K01 dla Rolnika

Linia K02 dla Rolnika

O Nas

Informacje prawne

Infolinia dla Klientów

Aktualności

Kredyty rolnicze

Mapa strony

© 2021 Eurofinance Group Poland Sp. z o.o.

RODO

Nota prawna

Dla telefonów stacjonarnych:

Dla telefonów komórkowych:

Centrum obsługi Klienta.

Infolinia Eurofinance Group czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 20:00.

Koszt połączenia według stawki operatora.

+22 428 37 70

+48 787 566 662

Szybki kredyt skupowy bez zabezpieczeń
Finansowanie skupowe na zboża i kukurydzę
Zakup zboża i kukurydzy kredytem skupowym

Placówki i oddziały

Napisz wiadomość

Kredyt na skup kukurydzy

Do góry

Kredyt skupowe dla branży rolnej
Kredyty skupowe i inwestycyjne

Znajdź nas na:

Kredyt na skup płodów rolnych
kredyty skupowe dla firm
finansowanie skupowe dla firm
finansowanie skupowe

Mikro Firmy

Małe Firmy

Średnie Firmy

Duże Firmy

AGRO Firmy