Cena kukurydzy

Eurofinance Group Polands Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Raszyńskiej 15/8, 02-028 Warszawa, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla m. Poznań - Nowe Miasto I Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000539990, posiadający NIP 781-19-05-193 oraz kapitał zakładowy w wysokości 250 000.00 zł w całości wpłacony.

Eurofinance Group

Zwrot prowizji

Reklamacje

Dział prawny

Raporty AGRO rolnicze

Blog AGRO

Regulamin serwisu

Polityka cookies serwisu

Nowe firmy

Strona Główna

Kredyty dla Rolników

Kredyty dla mikrofirm

Kredyty dla małych firm

Kredyty dla średnich firm

Kredyty dla dużych firm

Kredyty gotówkowe

Kontakt

Kredyt skupowy

Szybki kredyt skupowy

Kredyt skupowy progres

Kredyt skupowy agro expres

Limit na zakup bydła

Kredyt inwestycyjny agro

Kredyt inwestycyjny na OZE

Kredyt na maszyny rolnicze

Pożyczka na dowolny cel

Kredyt konsolidacyjny AGRO

Linia RR dla Rolnika

Linia Z dla Rolnika

Linia MRcsk dla Rolnika

Pożyczka leasingowa dla AGRO

Multileasing dla Rolnika

Kredyt obrotowy z Gwarancją FGR

Linia K01 dla Rolnika

Linia K02 dla Rolnika

O Nas

Informacje prawne

Infolinia dla Klientów

Aktualności

Kredyty rolnicze

Mapa strony

© 2021 Eurofinance Group Poland Sp. z o.o.

Polityka prywatności

RODO

Nota prawna

Dla telefonów stacjonarnych:

Dla telefonów komórkowych:

Centrum obsługi Klienta.

Infolinia Eurofinance Group czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 20:00.

Koszt połączenia według stawki operatora.

+22 428 37 70

+48 787 566 662

oddział banku
Kredyt dla rolnika
Kredyt dla rolnika

Placówki i oddziały

Napisz wiadomość

produkcja rolna
kredyty gotówkowe od ręki
25 kwietnia 2022
  Kredyt gotówkowy na 10 lat to finansowanie dla Klientów, którzy pożyczają wysoką kwotę kredytu. Wydłużony okres kredytowania, zmniejszy miesięczną ratę kredytu, a dzięki temu zaciągnięte zobowiązanie nie nadwyręży domowego budżetu. Poniżej omówimy jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać pożyczkę oraz odpowiemy, jaka jest maksymalna kwota kredytu gotówkowego na 10 lat. Kredyt gotówkowy to produkt finansowy, który cieszy się dużą popularnością wśród kredytobiorców. Środki z kredytu gotówkowego, przeznaczyć można na dowolny
22 marca 2022
Refinansowanie kredytu to spłata kredytów, które posiadamy i zastąpienie ich nowym kredytem w innym Banku. Refinansowanie kredytu to usługa, której głównym celem jest obniżenie kosztów posiadanych kredytów i przeniesienie ich do innego Banku. Usługa refinansowania jest popularna wśród Klientów firmowych czy klientów indywidualnych, natomiast jest stosunkowo nowym produktem w firmach parabankowych i pewnie dlatego jest jeszcze mało znana wśród pożyczkobiorców, którzy zaciągają tzw. chwilówki przez internet. Poprzez refinansowanie kredytu można
15 marca 2022
Kredyt firmowy – stopy procentowe Rok 2022 przyniósł znaczące zmiany względem gospodarki i rynku finansowego. Obserwujemy podwyższenie stóp procentowych oraz wysoki wskaźnik inflacji. Jest to pokłosie m.in. paniki covidowej, podczas której to, złamano łańcuchy dostaw, a przy tym zasilono gospodarkę gigantyczną ilością waluty. Powyższe działania mogą mieć długofalowy wpływ na sytuację gospodarczą, nie tylko w Polsce ale i na całym świecie. W rozsądnym zarządzaniu walutą, tak aby utrzymać siłę nabywczą

AKTUALNOŚCI

Cena kukurydzy suchej

Infolinia: +48 787 566 662

ubezpieczenia rolnicze

Klient Indywidualny

Mikro Firmy

Małe Firmy

Średnie Firmy

Duże Firmy

AGRO Firmy

Kredyty dla Rolników

Sprzedaż suchego ziarna kukurydzy wymaga zaangażowania, dużo pracy i mocnej logistyki.

 

Sprzedaż mokrego ziarna kukurydzy to praktyka niewymagająca. Z jednej strony kupujemy mokre ziarno, a sprzedajemy je w dogodnym terminie w przyszłym roku na wiosnę.  Sprzedaż suchego ziarna przedstawia możliwość uzyskania dużo lepszej ceny.

 

Sezon 20/21 to trudny okres ze względu na Pandemię koronawirusa oraz wysoki wzrost cen. Jak w tym trudnym ekonomicznie roku rolnicy oceniają zasadność suszenia ziarna kukurydzy?

 

Czy wysoka cena gazu może zniszczyć nadzieję na uzyskanie wyższego niż zazwyczaj dochodu z hektara kukurydzy ziarnowej? Czy w roku 2021 sprzedaż suchego ziarna po skorzystaniu z zewnętrznych usług suszenia nadal będzie opłacalna? Czy cena kukurydzy w przyszłym roku będzie jeszcze wyższa?

Zlecenie usług suszenia zewnętrznej firmie nie będzie opłacalna jeżeli cela suchego ziarna kukurydzy będzie niższa niż 1000 zł/t.

 

Rok 2021 to ciągłe wahanie ceny kukurydzy, nie tylko na rynku rolniczym. Od dawna rolnicy nie zaznali roku tak zaskakującego pod względem finansowym, jak obecny 2021. Jest to wypadkowa roku 2020 i Pandemii Koronawirusa oraz wysokiego popytu na surowce przy tak niskiej podaży. Ceny kukurydzy i ogólnie płodów rolnych są stosunkowo wysokie w stosunku do poprzednich lat. Niestety koszty środków produkcji mocno angażują portfele producentów rolno - spożywczych. Cena kukurydzy mokrej w skupie zaczyna się od 600 zł netto/t. Cena kukurydzy suchej w skupie kosztuje ok. 980 zł netto/t. Analitycy giełdy Matif oraz Rolnicy, z którymi rozmawialiśmy przewidują ceny suchego ziarna w okolicy 1100 - 1300 zł/t na wiosnę roku 2022. Czy warto zatem sprzedać suche ziarno, choćby zlecając usługę suszenia?

 

 

Cena kukurydzy suchej - zawrotny wzrost ceny gazu

 

Ceny gazu ziemnego biją na giełdach w UE kolejne rekordy – wzrosły w tym roku o ok. 250–300%. Przyczyniają się do tego szybko rosnący po pandemii popyt, mroźna zima 2020/21, niski poziom zapełnienia magazynów, odpływ gazu skroplonego na wciąż atrakcyjniejsze rynki azjatyckie i niewielkie wzrosty dostaw od tradycyjnych dostawców, przede wszystkim Rosji. W tym roku wysoka cena gazu może zmniejszyć optymizm i nadzieje na uzyskanie wyższego dochodu z hektara kukurydzy ziarnowej. W ubiegłym roku gaz kosztował 1,02 zł netto. W obecnym roku najniższa cena gazu to 2,22 zł. Cena jednego z głównych czynników wpływających na koszt suszenia wzrosła zatem o ponad 100%.

 

Jeżeli producent posiada własną suszarnię, a mokre ziarno kukurydzy kupił od miejscowych Rolników, które wysuszy, zmagazynuje i zacznie sprzedawać sukcesywnie w przyszłym roku, po cenie w skupie w wysokości 1100 zł/tonę, może liczyć na wysokie zyski z przedsięwzięcia. Cena tony ziarna suchego powinna być jeszcze wyższa - jeżeli ziarno nie będzie importowane w znaczących ilościach od naszych wschodnich sąsiadów.

 

Cena suchego ziarna kukurydzy wciąż nie jest na tyle kusząca, by "porywać się" na zlecenie usługi jego wysuszenia. Nie posiadając własnej suszarni, lepiej jest sprzedać mokre ziarno.

 

 

Suszenie kukurydzy to wyzwanie logistyczne

 

Rolnicy, którzy nie posiadają własnych suszarni oraz powierzchni magazynowych na wysuszone ziarno kukurydzy, sprzedają mokre ziarno zaraz po zbiorze, decydując się na zlecenie wysuszenia jedynie części ziarna, które przeznaczone będzie na sprzedaż do wytwórni pasz. Fakt ten wynika przede wszystkim z braku suszarni na wyposażeniu gospodarstwa i braku wystarczającej powierzchni magazynowej. Suszenie ziarna kukurydzy to wyzwanie logistyczne, wymagające doskonałej organizacji, czasu i wysokich nakładów pracy. Załadunek naczep, transport do suszarni, kolejny załadunek i transport z powrotem do magazynu to ogromne przedsięwzięcie, które wymaga rozwiniętego taboru transportowego.

 

Według Rolników z województwa mazowieckiego, z którymi rozmawialiśmy na tym wysiłku na prawdę można zarobić.

Tegoroczne ceny kukurydzy suchej w wysokości 980 zł/t i cena mokrego ziarna w wysokości średnio 650 zł/t - nawet po skorzystaniu z usługi suszenia będzie się opłacać. Rolnicy, którzy mają możliwości i miejsce na magazynowanie, pewnie na tym skorzystają.

 

 

Posiadanie suszarni

 

Wielu z naszych Klientów, którzy rozpoczęli inwestycję budowania hal oraz rękawów do suszenia kukurydzy skorzystają z tegorocznych i przyszłorocznych cen kukurydzy suchej. Zlecanie usługi suszenia ziarna kukurydzy nie będzie jednak miało sensu, jeżeli cena będzie niższa niż 1000 zł brutto/t, a zmiany na rynku bywają drastyczne.

 

Producent przyznaje, że gdyby nie fakt posiadania własnej suszarni, sprzedawałby mokrą kukurydzę. Według kalkulacji wysuszenie tony ziarna z wykorzystaniem własnej suszarni podłogowej kosztuje 100 zł.

 

- Ubiegłoroczną kukurydzę sprzedałem po 1000 zł/t, cena mokrej kukurydzy wynosiła wówczas ok. 400 zł/t. Zakładając plon mokrego ziarna wynoszący 17 t/ha, przychód wynosiłby 6800 zł. Nawet gdyby moje suszenie kosztowało 3000 zł/ha, i tak lepiej było suszyć - tłumaczył Piotr Wawrzyńczak.

 Ze sprzedażą suchego ziarna rolnik zamierza wstrzymać się do wiosny. Jak przewiduje, jeżeli obecnie cena mokrej kukurydzy przekracza 600 zł/t, to tona suchej powinna kosztować na wiosnę ok. 1200 zł.

cena kukurydzy suchej w przyszłym roku będzie wyższa.

15 października 2021

KONTAKT

BLOG

CZAT

KONTA BANKOWE

FINANSOWANIE

DOFINANSOWANIA

UBEZPIECZENIA

KREDYTY Z ARIMR

Strona główna

Blog

Autor: Eurofinance Group

Cena kukurydzy

rolnictwo

najnowsze wpisy

finansowanie

twojego Biznesu.

Cena kukurydzy

SPRAWDŹ

KONTAKT

BLOG

CZAT

Finansowanie

Blog finansowy

25 kwietnia 2022
  Kredyt gotówkowy na 10 lat to finansowanie dla Klientów, którzy pożyczają wysoką kwotę kredytu. Wydłużony okres kredytowania, zmniejszy miesięczną ratę kredytu, a dzięki temu zaciągnięte zobowiązanie nie nadwyręży domowego budżetu. Poniżej omówimy jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać pożyczkę oraz odpowiemy, jaka jest maksymalna kwota kredytu gotówkowego na 10 lat. Kredyt gotówkowy to produkt finansowy, który cieszy się dużą popularnością wśród kredytobiorców. Środki z kredytu gotówkowego, przeznaczyć można na dowolny
22 marca 2022
Refinansowanie kredytu to spłata kredytów, które posiadamy i zastąpienie ich nowym kredytem w innym Banku. Refinansowanie kredytu to usługa, której głównym celem jest obniżenie kosztów posiadanych kredytów i przeniesienie ich do innego Banku. Usługa refinansowania jest popularna wśród Klientów firmowych czy klientów indywidualnych, natomiast jest stosunkowo nowym produktem w firmach parabankowych i pewnie dlatego jest jeszcze mało znana wśród pożyczkobiorców, którzy zaciągają tzw. chwilówki przez internet. Poprzez refinansowanie kredytu można
15 marca 2022
Kredyt firmowy – stopy procentowe Rok 2022 przyniósł znaczące zmiany względem gospodarki i rynku finansowego. Obserwujemy podwyższenie stóp procentowych oraz wysoki wskaźnik inflacji. Jest to pokłosie m.in. paniki covidowej, podczas której to, złamano łańcuchy dostaw, a przy tym zasilono gospodarkę gigantyczną ilością waluty. Powyższe działania mogą mieć długofalowy wpływ na sytuację gospodarczą, nie tylko w Polsce ale i na całym świecie. W rozsądnym zarządzaniu walutą, tak aby utrzymać siłę nabywczą

AKTUALNOŚCI

Eurofinance Group Polands Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Raszyńskiej 15/8, 02-028 Warszawa, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla m. Poznań - Nowe Miasto I Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000539990, posiadający NIP 781-19-05-193 oraz kapitał zakładowy w wysokości 250 000.00 zł w całości wpłacony.

Eurofinance Group

Zwrot prowizji

Reklamacje

Dział prawny

Raporty AGRO rolnicze

Blog AGRO

Regulamin serwisu

Polityka cookies serwisu

Strona Główna

Kredyty dla Rolników

Kredyty dla mikrofirm

Kredyty dla małych firm

Kredyty dla średnich firm

Kredyty dla dużych firm

Kredyty gotówkowe

Kontakt

Kredyt skupowy

Szybki kredyt skupowy

Kredyt skupowy progres

Kredyt skupowy agro expres

Limit na zakup bydła

Kredyt inwestycyjny agro

Kredyt inwestycyjny na OZE

Kredyt na maszyny rolnicze

Pożyczka na dowolny cel

Kredyt konsolidacyjny AGRO

Linia RR dla Rolnika

Linia Z dla Rolnika

Linia MRcsk dla Rolnika

Pożyczka leasingowa dla AGRO

Multileasing dla Rolnika

Kredyt obrotowy z Gwarancją FGR

Linia K01 dla Rolnika

Linia K02 dla Rolnika

O Nas

Informacje prawne

Infolinia dla Klientów

Aktualności

Kredyty rolnicze

Mapa strony

© 2021 Eurofinance Group Poland Sp. z o.o.

RODO

Nota prawna

Dla telefonów stacjonarnych:

Dla telefonów komórkowych:

Centrum obsługi Klienta.

Infolinia Eurofinance Group czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 20:00.

Koszt połączenia według stawki operatora.

+22 428 37 70

+48 787 566 662

Szybki kredyt skupowy bez zabezpieczeń
Finansowanie skupowe na zboża i kukurydzę
Zakup zboża i kukurydzy kredytem skupowym

Placówki i oddziały

Napisz wiadomość

Kredyt na skup kukurydzy

Do góry

Kredyt skupowe dla branży rolnej
Kredyty skupowe i inwestycyjne

Znajdź nas na:

Kredyt na skup płodów rolnych
kredyty skupowe dla firm
finansowanie skupowe dla firm
finansowanie skupowe

Mikro Firmy

Małe Firmy

Średnie Firmy

Duże Firmy

AGRO Firmy