Kredyty dla firm

Eurofinance Group Polands Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Raszyńskiej 15/8, 02-028 Warszawa, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla m. Poznań - Nowe Miasto I Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000539990, posiadający NIP 781-19-05-193 oraz kapitał zakładowy w wysokości 250 000.00 zł w całości wpłacony.

Eurofinance Group

Zwrot prowizji

Reklamacje

Dział prawny

Raporty AGRO rolnicze

Blog AGRO

Regulamin serwisu

Polityka cookies serwisu

Nowe firmy

Strona Główna

Kredyty dla Rolników

Kredyty dla mikrofirm

Kredyty dla małych firm

Kredyty dla średnich firm

Kredyty dla dużych firm

Kredyty gotówkowe

Kontakt

Kredyt skupowy

Szybki kredyt skupowy

Kredyt skupowy progres

Kredyt skupowy agro expres

Limit na zakup bydła

Kredyt inwestycyjny agro

Kredyt inwestycyjny na OZE

Kredyt na maszyny rolnicze

Pożyczka na dowolny cel

Kredyt konsolidacyjny AGRO

Linia RR dla Rolnika

Linia Z dla Rolnika

Linia MRcsk dla Rolnika

Pożyczka leasingowa dla AGRO

Multileasing dla Rolnika

Kredyt obrotowy z Gwarancją FGR

Linia K01 dla Rolnika

Linia K02 dla Rolnika

O Nas

Informacje prawne

Infolinia dla Klientów

Aktualności

Kredyty rolnicze

Mapa strony

© 2021 Eurofinance Group Poland Sp. z o.o.

Polityka prywatności

RODO

Nota prawna

Dla telefonów stacjonarnych:

Dla telefonów komórkowych:

Centrum obsługi Klienta.

Infolinia Eurofinance Group czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 20:00.

Koszt połączenia według stawki operatora.

+22 428 37 70

+48 787 566 662

oddział banku
kredyt dla firm
kredyt firmowy

Placówki i oddziały

Napisz wiadomość

kredyty dla firm
kredyty dla firm
25 kwietnia 2022
  Kredyt gotówkowy na 10 lat to finansowanie dla Klientów, którzy pożyczają wysoką kwotę kredytu. Wydłużony okres kredytowania, zmniejszy miesięczną ratę kredytu, a dzięki temu zaciągnięte zobowiązanie nie nadwyręży domowego budżetu. Poniżej omówimy jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać pożyczkę oraz odpowiemy, jaka jest maksymalna kwota kredytu gotówkowego na 10 lat. Kredyt gotówkowy to produkt finansowy, który cieszy się dużą popularnością wśród kredytobiorców. Środki z kredytu gotówkowego, przeznaczyć można na dowolny
22 marca 2022
Refinansowanie kredytu to spłata kredytów, które posiadamy i zastąpienie ich nowym kredytem w innym Banku. Refinansowanie kredytu to usługa, której głównym celem jest obniżenie kosztów posiadanych kredytów i przeniesienie ich do innego Banku. Usługa refinansowania jest popularna wśród Klientów firmowych czy klientów indywidualnych, natomiast jest stosunkowo nowym produktem w firmach parabankowych i pewnie dlatego jest jeszcze mało znana wśród pożyczkobiorców, którzy zaciągają tzw. chwilówki przez internet. Poprzez refinansowanie kredytu można
15 marca 2022
Kredyt firmowy – stopy procentowe Rok 2022 przyniósł znaczące zmiany względem gospodarki i rynku finansowego. Obserwujemy podwyższenie stóp procentowych oraz wysoki wskaźnik inflacji. Jest to pokłosie m.in. paniki covidowej, podczas której to, złamano łańcuchy dostaw, a przy tym zasilono gospodarkę gigantyczną ilością waluty. Powyższe działania mogą mieć długofalowy wpływ na sytuację gospodarczą, nie tylko w Polsce ale i na całym świecie. W rozsądnym zarządzaniu walutą, tak aby utrzymać siłę nabywczą

AKTUALNOŚCI

Kredyty dla firm

Infolinia: +48 787 566 662

ubezpieczenia rolnicze

Klient Indywidualny

Mikro Firmy

Małe Firmy

Średnie Firmy

Duże Firmy

AGRO Firmy

Kredyty dla Rolników

Prowadzenie własnej firmy to spore wyzwanie, szczególnie dla młodych przedsiębiorców. Prowadząc firmę najczęściej stawiamy na szybki rozwój oraz maksymalizację zysku. Prowadzenie firmy, nie rzadko wiąże się z dodatkowym nakładem finansowym, szczególnie we wczesnej fazie rozwoju. Dodatkowe środki to nie tylko komfort i spokój właściciela ale przede wszystkim optymalny i zrównoważony rozwój przedsiębiorstwa. W związku z wysokim zapotrzebowaniem, rola kredytowania firm w ostatnich czasach cieszy się szerokim zainteresowaniem. Istnieje wiele form finansowania firm. Spośród obecnych, największą popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju kredyty krótkoterminowe takie jak kredyt obrotowy i kredyt w rachunku bieżącym, jak również finansowanie długoterminowe w postaci kredytów inwestycyjnych. Na co zwrócić uwagę wybierając kredyt dla firmy? Jakie zabezpieczenia wymagają Banki? Na jakie oprocentowanie kredytu może liczyć przedsiębiorca? Na powyższe pytania postaramy się odpowiedzieć w niniejszym artykule.

 

 

Kredyty dla firm i produkty finansowe

 

Na rynku istnieje wiele form finansowania, które opracowane zostały w odpowiedzi na potrzeby klientów firmowych. Kredyty dla firm możemy podzielić na grupę kredytów krótkoterminowych i długoterminowych. Istnieją, również produkty finansowe, które bezpośrednio wspomagają płynność finansową firmy, a najlepiej sprawdzają się w przypadku wydłużonych terminów płatności. Takim produktem jest faktoring dla firm. Jeżeli Klient prowadzi przedsiębiorstwo produkcyjne, może w wygodny i prosty sposób powiększyć tabor maszyn i urządzeń stosując leasing jako formę finansowania. Spośród instrumentów finansowych, możemy również wymienić szereg gwarancji, które udzielane są podmiotom starającym się o kredyt firmowy. Na rynku pozabankowym występuje wiele różnego rodzaju pożyczek dla firm, które pozwalają np. spłacić zaległości wynikające z nieterminowych płatności składek na ZUS i Urząd Skarbowy.

 

 

Jaki kredyt dla firmy wybrać?

 

Najlepiej ten najtańszy i taki, który spełnia oczekiwania i doskonale komponuje się w potrzeby firmy. To odpowiedź dosyć trywialna ale słuszna. To my jako przedsiębiorcy, powinniśmy wiedzieć na jakim etapie prowadzenia działalności obecnie się znajdujemy oraz jakie potrzeby generuje nasza firma. Potrzeby finansowania najczęściej wynikają z charakterystyki prowadzonej działalności. Przykładowo: prowadząc firmę handlową, powinniśmy posiadać materiały lub towary, które możemy sprzedać swoim Klientom.  Jeżeli nie jesteśmy pośrednikiem i musimy kupić towary handlowe, to w takim przypadku doskonale sprawdzi się np. kredyt obrotowy. Jeżeli prowadzimy przedsiębiorstwo produkcyjne, a kupując nowoczesną maszynę przyczynimy się do wzrostu sprzedaży, to w takim przypadku doskonale sprawdzi się leasing dla firm. Każda firma generuje inne potrzeby. To my jako przedsiębiorcy powinniśmy wiedzieć jaki kredyt dla firmy wybrać.

 

 

Kredyty dla firm i wsparcie pośrednika

 

Kredyty dla firm to szeroki asortyment produktów finansowych oraz rozległe potrzeby, które generuje przedsiębiorstwo. We wsparciu bieżącej działalności firmy, najlepiej sprawdzą się kredyty krótkoterminowe z okresem finansowania do 36 miesięcy. Potrzeby inwestycyjne zaspokoi kredyt długoterminowy dedykowany na pokrycie kosztów związanych z prowadzoną inwestycją.

Zastanówmy się czy przy realizowaniu potrzeb kredytowych warto skorzystać z usług profesjonalnych pośredników finansowych?

Na rynku międzybankowym istnieje wiele firm zajmujących się pośrednictwem przy "załatwieniu" kredytu dla firmy.  Decyzję o zleceniu pośrednikowi znalezienia odpowiedniego kredytu dla firmy, powinna motywować nasza znajomość produktów finansowych, możliwości czasowe oraz wiedza merytoryczna dotycząca procesów kredytowych. To wymagające zagadnienie, biorąc pod uwagę chociażby szereg formalności wynikających z rozpoczęcia procesu kredytowego. Profesjonalne firmy pośrednictwa kredytowego stawiają wysoki nacisk na wiedzę merytoryczną swoich doradców finansowych, profesjonalizm usług oraz bezpieczeństwo i pełne wparcie podczas procesu kredytowego dla firm. To w większości ludzie wyspecjalizowani w dziedzinie kredytowej, dla których kredyt firmowy to chleb powszedni. Jeżeli prowadzimy przedsiębiorstwo nie specjalizujące się w obsłudze kredytowej dla firm, a nasza wiedza z zakresu kredytów jest ogólnikowa, to w takim przypadku warto zlecić zadanie pozyskania finansowania, firmie zewnętrznej. Jeżeli wybierzemy profesjonalną firmę pośrednictwa finansowego, bez wątpienia zaoszczędzimy swój cenny czas oraz wybierzemy kredyt firmowy na niskim oprocentowaniu, który spełni potrzeby naszego przedsiębiorstwa. 

 

 

Dokumenty do kredytu dla firm

 

Komplet wymaganych dokumentów, niezbędnych do rozpoczęcia procesu oraz uzyskania kredytu dla firmy, będzie się różnił w zależności od tego o jakie finansowanie chcemy się starać, jaką formę prawną posiada Twoja firma oraz jakiej jest wielkości. Poniżej wyróżnimy przykład kredytu oraz kwotę finansowania o jaką wnioskujemy w Banku.

 

 

Mikro firma - działalność gospodarcza (kredyt w rachunku bieżącym do 1 mln. zł.)

 

Dokumenty do kredytu:

 

- księga przychodów i rozchodów za okres bieżący oraz poprzedni rok obrotowy,

- rozliczenie roczne PIT za poprzedni rok obrotowy z potwierdzeniem nadania UPO,

- wniosek kredytowy,

- zaświadczenia o niezaleganiu w składkach z Urzędu Skarbowego oraz ZUS nie starsze niż 30 dni (do wypłaty kredytu),

 

Mikro firma - spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (kredyt w rachunku bieżącym do 1 mln. zł.)

 

Dokumenty do kredytu:

 

- Bilans i Rachunek zysków i strat za bieżący rok obrotowy,

- sprawozdanie finansowe za poprzedni rok obrotowy,

- umowa założycielska spółki z ograniczoną odpowiedzialnością,

- wniosek kredytowy,

- zaświadczenia o niezaleganiu w składkach z Urzędu Skarbowego oraz ZUS nie starsze niż 30 dni (do wypłaty kredytu),

 

Mikro firma - działalność gospodarcza na pełnej księgowości (kredyt w rachunku bieżącym do 3 mln. zł.)

 

Dokumenty do kredytu:

 

- Bilans i Rachunek zysków i strat za bieżący rok obrotowy,

- sprawozdanie finansowe za poprzedni rok obrotowy,

- rozliczenie roczne PIT za poprzedni rok obrotowy z potwierdzeniem nadania UPO,

- wniosek kredytowy,

- zaświadczenia o niezaleganiu w składkach z Urzędu Skarbowego oraz ZUS nie starsze niż 30 dni (do wypłaty kredytu),

 

 

Mikro firma - spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (kredyt inwestycyjny)

 

Dokumenty do kredytu:

 

- Bilans i Rachunek zysków i strat za bieżący rok obrotowy,

- sprawozdanie finansowe za poprzedni rok obrotowy,

- umowa założycielska spółki z ograniczoną odpowiedzialnością,

- wniosek kredytowy,

- udokumentowanie wkłady własnego,

- biznes plan opisujący przedsięwzięcie,

- operat szacunkowy zabezpieczenia kredytu (jeżeli np. modernizujemy nieruchomość komercyjną)

- zaświadczenia o niezaleganiu w składkach z Urzędu Skarbowego oraz ZUS nie starsze niż 30 dni (do wypłaty kredytu),

 

 

Średnia firma - działalność gospodarcza (refinansowanie kredytów firmowych 25 mln. zł.)

 

Dokumenty do kredytu:

 

- Bilans i Rachunek zysków i strat za bieżący rok obrotowy,

- Bilans i Rachunek zysków i strat za poprzedni rok obrotowy (analogiczny okres do bieżącego okresu)

- sprawozdanie finansowe za poprzedni rok obrotowy,

- rozliczenie roczne PIT za poprzedni rok obrotowy z potwierdzeniem nadania UPO,

- wniosek kredytowy,

- umowy refinansowanych kredytów,

- ustanowienie zabezpieczenia kredytu (numer księgi wieczystej lub wykaz księgowy posiadanych stanów magazynowych),

- operat szacunkowy zabezpieczenia kredytu (jeżeli nieruchomość będzie stanowić formę zabezpieczenia kredytu)

- zaświadczenia o niezaleganiu w składkach z Urzędu Skarbowego oraz ZUS nie starsze niż 30 dni (do wypłaty kredytu),

 

 

Średnia firma - spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (leasing na zakup maszyn 8 mln. zł.)

 

Dokumenty do kredytu:

 

- Bilans i Rachunek zysków i strat za bieżący rok obrotowy,

- Bilans i Rachunek zysków i strat za poprzedni rok obrotowy,

- sprawozdanie finansowe za poprzedni rok obrotowy,

- umowa założycielska spółki,

- wniosek leasingu,

- specyfikacja przedmiotu leasingu,

- udokumentowanie wkładu własnego,

- zaświadczenia o niezaleganiu w składkach z Urzędu Skarbowego oraz ZUS nie starsze niż 30 dni (do wypłaty kredytu),

 

 

Umowa kredytowa - na co zwrócić uwagę?

 

Kredytowania firm reguluje ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 roku Prawo bankowe. To kompendium wiedzy na temat rodzajów kredytów bankowych oraz wymagań odnośnie dokumentacji kredytowej. Art. 69 tej ustawy opisuje szczegółową konstrukcję umowy kredytowej, na które należy zwracać uwagę, podczas podpisywania umowy. Między innymi są to:

 

- oznaczenie stron umowy,

- kwota i waluta kredytu,

- cel, na który kredyt został udzielony,

- zasady i termin spłaty kredytu,

- wysokość oprocentowania kredytu i warunki jego zmiany,

- sposób zabezpieczenia spłaty kredytu,

- zakres uprawnień banku związanych z kontrolą wykorzystania i spłaty kredytu,

- terminy i sposób postawienia do dyspozycji kredytobiorcy środków pieniężnych,

- wysokość prowizji, jeżeli umowa ją przewiduje,

- warunki dokonywania zmian i rozwiązania umowy.

 

Poza umową kredytową dla firm wymagane jest często ustanowienie zabezpieczeń oraz podpisanie odpowiednich dokumentów. W zależności od rodzaju kredytu oraz zdolności kredytowej wymagane będą różne zabezpieczenia. Podpisując dokumentację kredytową, zwracajmy szczególną uwagę na kwoty, waluty oraz parametry proponowanych zabezpieczeń, takie jak numery ksiąg wieczystych, specyfikacje przedmiotów zastawu czy oznaczenia kontraktów w przypadku cesji wierzytelności.

Kredyty dla Firm - Jaki kredyt wybrać?

12 listopada 2021

KONTAKT

BLOG

CZAT

KONTA BANKOWE

FINANSOWANIE

DOFINANSOWANIA

UBEZPIECZENIA

KREDYTY Z ARIMR

Strona główna

Blog

kredyty dla firm

Autor: Eurofinance Group

Kredyty dla firm

firma

najnowsze wpisy

finansowanie

twojego Biznesu.

Kredyty dla firm

SPRAWDŹ

KONTAKT

BLOG

CZAT

Finansowanie

Blog finansowy

25 kwietnia 2022
  Kredyt gotówkowy na 10 lat to finansowanie dla Klientów, którzy pożyczają wysoką kwotę kredytu. Wydłużony okres kredytowania, zmniejszy miesięczną ratę kredytu, a dzięki temu zaciągnięte zobowiązanie nie nadwyręży domowego budżetu. Poniżej omówimy jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać pożyczkę oraz odpowiemy, jaka jest maksymalna kwota kredytu gotówkowego na 10 lat. Kredyt gotówkowy to produkt finansowy, który cieszy się dużą popularnością wśród kredytobiorców. Środki z kredytu gotówkowego, przeznaczyć można na dowolny
22 marca 2022
Refinansowanie kredytu to spłata kredytów, które posiadamy i zastąpienie ich nowym kredytem w innym Banku. Refinansowanie kredytu to usługa, której głównym celem jest obniżenie kosztów posiadanych kredytów i przeniesienie ich do innego Banku. Usługa refinansowania jest popularna wśród Klientów firmowych czy klientów indywidualnych, natomiast jest stosunkowo nowym produktem w firmach parabankowych i pewnie dlatego jest jeszcze mało znana wśród pożyczkobiorców, którzy zaciągają tzw. chwilówki przez internet. Poprzez refinansowanie kredytu można
15 marca 2022
Kredyt firmowy – stopy procentowe Rok 2022 przyniósł znaczące zmiany względem gospodarki i rynku finansowego. Obserwujemy podwyższenie stóp procentowych oraz wysoki wskaźnik inflacji. Jest to pokłosie m.in. paniki covidowej, podczas której to, złamano łańcuchy dostaw, a przy tym zasilono gospodarkę gigantyczną ilością waluty. Powyższe działania mogą mieć długofalowy wpływ na sytuację gospodarczą, nie tylko w Polsce ale i na całym świecie. W rozsądnym zarządzaniu walutą, tak aby utrzymać siłę nabywczą

AKTUALNOŚCI

Eurofinance Group Polands Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Raszyńskiej 15/8, 02-028 Warszawa, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla m. Poznań - Nowe Miasto I Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000539990, posiadający NIP 781-19-05-193 oraz kapitał zakładowy w wysokości 250 000.00 zł w całości wpłacony.

Eurofinance Group

Zwrot prowizji

Reklamacje

Dział prawny

Raporty AGRO rolnicze

Blog AGRO

Regulamin serwisu

Polityka cookies serwisu

Strona Główna

Kredyty dla Rolników

Kredyty dla mikrofirm

Kredyty dla małych firm

Kredyty dla średnich firm

Kredyty dla dużych firm

Kredyty gotówkowe

Kontakt

Kredyt skupowy

Szybki kredyt skupowy

Kredyt skupowy progres

Kredyt skupowy agro expres

Limit na zakup bydła

Kredyt inwestycyjny agro

Kredyt inwestycyjny na OZE

Kredyt na maszyny rolnicze

Pożyczka na dowolny cel

Kredyt konsolidacyjny AGRO

Linia RR dla Rolnika

Linia Z dla Rolnika

Linia MRcsk dla Rolnika

Pożyczka leasingowa dla AGRO

Multileasing dla Rolnika

Kredyt obrotowy z Gwarancją FGR

Linia K01 dla Rolnika

Linia K02 dla Rolnika

O Nas

Informacje prawne

Infolinia dla Klientów

Aktualności

Kredyty rolnicze

Mapa strony

© 2021 Eurofinance Group Poland Sp. z o.o.

RODO

Nota prawna

Dla telefonów stacjonarnych:

Dla telefonów komórkowych:

Centrum obsługi Klienta.

Infolinia Eurofinance Group czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 20:00.

Koszt połączenia według stawki operatora.

+22 428 37 70

+48 787 566 662

Szybki kredyt skupowy bez zabezpieczeń
Finansowanie skupowe na zboża i kukurydzę
Zakup zboża i kukurydzy kredytem skupowym

Placówki i oddziały

Napisz wiadomość

Kredyt na skup kukurydzy

Do góry

Kredyt skupowe dla branży rolnej
Kredyty skupowe i inwestycyjne

Znajdź nas na:

Kredyt na skup płodów rolnych
kredyty skupowe dla firm
finansowanie skupowe dla firm
finansowanie skupowe

Mikro Firmy

Małe Firmy

Średnie Firmy

Duże Firmy

AGRO Firmy